logo3

021-66748557

فروشنده شوید

دسته بندی ها

انتخاب از بین انواع کاسه چراغ برای خودرو های داخلی

فهرست مطالب

به محض تولید اولین اتومبیل ها ، چراغ روی خودرو ها نصب شد. از آن جایی که استفاده از خودرو باید در شب نیز انجام می شد ، باید امکانات روشنایی و نور دهی روی خودرو قرار داده می شد که علاوه بر یافتن مسیر در جاده های تاریک و هنگام شب ، نشانی برای سایرین باشد که متوجه عبور خودرو در معابر بشوند. در نتیجه استفاده از چراغ در خودرو ، امری مهم و ضروری است. وجود لامپ به تنهایی نمی تواند پاسخگوی نیاز راننده به روشنایی مسیر باشد. با توجه به این که خودرو ها در سرعت های بالا حرکت می کنند ، در نتیجه برای تصمیم گیری در مورد تغییر مسیر ، پیچ جاده ها ، جلوگیری از برخورد با موانع و … چند ثانیه قبل از مواجه شدن با شرایط یاد شده اتفاق بیوفتد. از این رو در خودرو ها و سایر وسایل نقلیه ، برای تأمین نور و روشنایی ، از کاسه چراغ استفاده می شود.

اما ساختار کاسه چراغ ها چگونه است که می تواند از نور لامپ ، استفاده بهینه کند و نور کافی را در اختیار راننده قرار داده و هم چنین سایرین را از وجود و حرکت خودرو در آن جاده آگاه کند؟ در کاسه چراغ ، فضای داخلی به طور کامل آیینه ای است. یعنی از اجسام و موارد اولیه براق استفاده می کنند تا نور لامپ موجود در کاسه چراغ تقویت شود. این اتفاق ، به کمک استفاده از آینه های مقعر و ویژگی های آن ها رخ می دهد. همان گونه که اطلاع دارید ، آینه های مقعر ، نور و روشنایی منبع نور قرار گرفته در مقابل خود را جمع کرده و در یک نقطه متمرکز می کند. این تمرکز نور ، باعث می شود که از پخش شدن بیش از حد نور جلوگیری شود و فضای مورد نیاز برای دید جلوی خودرو با نور متمرکز چراغ روشن شود.

کاسه چراغ ها با توجه به ساختار و نوع طراحی آن ها ، تعیین می کنند که چند لامپ برای روشنایی نیاز است و در چه نقاطی باید این لامپ ها قرار بگیرند تا بهترین نوردهی در آن ها اتفاق بیوفتد. طراح های خودرو و تجهیزات استفاده شده در آن ، با استفاده از یک سری اصول اولیه ، اقدام به طراحی در تجهیزات خودرو می کنند. با استفاده از نو آوری و طراحی بهینه ، سعی در ساخت بهترین تجهیزات و در عین حال سبک سازی تجهیزات می کنند. کاسه چراغ نیز از این قاعده مستثنی نیست. با پیشرفت روز افزون ، طراحی کاسه چراغ ها تغییر کرد. شیشه ها و آیینه ها ، جای خود را به پلاستیک ها و طلق های فشرده شفاف دادند تا ساختار کاسه چراغ سبک تر باشد.

به مرور زمان کاسه چراغ ها در برخی از خودرو ها به لنز نیز مجهز شدند که این لنز ها می تواند میزان تمرکز نور را افزایش دهد و نوری خطی به شما ارائه کند. این پیشرفت تکنولوژی ، بازار رقابت بین خودرو ساز ها را داغ تر کرد. به طوری که هر روز می توانید خودرویی پیشرفته تر و با امکانات بیشتر در بازار خودرو مشاهده کنید. اما متأسفانه ، خودرو های تولید داخل ، قدری از بازار رقابت خودرو ساز های خارجی دور هستند و امکانات مورد استفاده در خودرو ها به روز نیستند. البته ، استثناء نیز در این باره وجود دارد. اما اگر به طور کلی نگاه کنیم ، فاصله بین تکنولوژی به کار رفته در خودرو های تولید داخل و خودرو های خارجی وجود دارد. تکنولوژی به کار رفته در چراغ و کاسه چراغ های خودرو ها نیز از همین قاعده پیروی می کند.

کاسه چراغ ها نیز می توانند با نمونه های دیگر تعویض شوند. زمانی که کاسه چراغ فابریک خودرو دچار شکستگی و خرابی می شوند ، می توانید آن ها را با کاسه چراغ دیگری جایگزین کنید. ممکن است شما نیز از افرادی باشید که علاقمند به اسپرت کردن اتومبیل شخصی خود باشید. استفاده از کاسه چراغ های اسپرت می تواند برای شما کاربرد داشته باشد. این محصولات در انواع مختلف با طرح های گوناگون وجود دارند که هر یک از آن ها ویژگی هایی دارند که با مراجعه به بخش کاسه چراغ ، می توانید انواع آن ها را برای کاسه چراغ های عقب و جلوی خودرو مشاهده کنید. این محصولات برای انواع خودرو های داخلی موجود هستند.

هدلایت h4

هدلایت پایه h4 یعنی چه؟ هدلایت h4 یکی از چند انواع پایه هدلایت است. این نوع هدلایت که به هدلایت های دو کنتاکت هم معروف

ادامه مطلب »

هدلایت h1

هدلایت h1 چیست؟ دیگر پایه های هدلایت کدام است؟ هدلایت h1 یک نوع پایه از انواع پایه های هدلایت است. در این مقاله میخواهیم در

ادامه مطلب »
سبد شما
  • سبد خرید خالی است.

هر کالایی برای ماشینت میاد با خبرشو

به کمک نیاز دارید؟
0