logo3

021-66748557

فروشنده شوید

دسته بندی ها

انواع روکش صندلی سمند و سورن

فهرست مطالب

سیر تحول صندلی های انواع سمند

تهیه روکش صندلی سمند و سورن با توجه به سیر تغییر صندلی های این دو خودرو از مسائلی است که با دقت فراوان در هنگام خرید باید به آن توجه شود. دو خودرو سمند و سورن طی سال های مختلف طبق عادت همیشگی خودروسازان و با پیشرفت صنعت خودروسازی دچار تغییرات فنی و ظاهری زیادی شدند. از مواردی که در این دو خودرو تغییر کرد و ما در این مقاله به بررسی نوع تغییر آن می پردازیم و در خرید شما بسیار تاثیر گذار است نوع تغییر صندلی های این دو خودرو می باشد.

انتخاب یک روکش صندلی فیت و مناسب

متاسفانه بعضی فروشندگان بدون توجه به نوع صندلی، اقدام به نصب روکش صندلی سمند و سورن می کنند که شاید در روزهای ابتدایی نامناسب بودن این روکش صندلی به چشم نیاید اما با گذشت زمان کم، متوجه ناهماهنگی بین صندلی و روکش آن خواهید شد. همچنین توجه کنید که تغییر صندلی در این دو خودرو بیشتر مربوط به صندلی عقب بوده و در صندلی های جلو در طی سال های مختلف تغییراتی جزئی اعمال شده که تاثیر زیادی در دوخت روکش صندلی ندارد.

تشخیص نوع صندلی از روی سال تولید خودرو

سمند از زمان تولید تا اوایل سال ۹۳ با یک نوع صندلی وارد بازار شد که ما با « صندلی قدیم » از آن نام می بریم. اما از اواخر سال ۹۳ تا اوایل ۹۴ در کنار سمند های صندلی قدیم، « سمند صندلی جدید » روانه بازار شد. یعنی اگر خودرو شما تولید سال ۹۳ یا ۹۴ باشد بدون دیدن صندلی نمی توان تشخیص داد که صندلی قدیم یا جدید است چون در این دو سال هم صندلی قدیم و هم صندلی جدید رد بازار به دست خریداران رسید. اما از اواخر سال ۹۴ تاکنون خودرو سمند با « صندلی جدید » در بازار عرضه شد.

سورن نیز از زمان تولید تا اوایل سال ۹۲ با  « صندلی قدیم »، از اواخر ۹۲ تا ۹۴ « هم با صندلی جدید و هم با صندلی قدیم » و از اواخر ۹۴ تاکنون فقط با « صندلی جدید » در بازار به فروش رسید.

توجه ؛ صندلی هایی که در سمند و سورن بکار گرفته اند در این چند سال دقیقا یکی بوده و فقط با گذشت زمان صندلی قدیمی در هر دو برداشته شده و صندلی جدید به جای آن قرار داده اند. یعنی :

روکش سمند صندلی جدید = روکش سورن صندلی جدید

روکش سمند صندلی قدیم = روکش سورن صندلی قدیم

جهت مشاهده و تشخیص نوع صندلی های جدید و قدیم لطفا به تصاویر زیر توجه نمایید ؛

روکش صندلی سمند

صندلی قدیم سمند و سورن

روکش صندلی سمند

صندلی جدید سمند و سورن

روکش صندلی سورن

صندلی قدیم سمند و سورن

روکش صندلی سورن

صندلی جدید سمند و سورن

همان طور که مشاهده می کنید تفاوت عمده در صندلی جدید و قدیم در پشت سری های صندلی عقب بوده که در صندلی جدید پشت سری ها حالت مستطیلی داشته و در صندلی قدیم حالت نیم دایره ای دارند.

اگر توجه کنید به طور خودکار بنا بر نوع طراحی الگو صندلی، دسترسی به کنسول صندلی قدیم سمند و سورن توسط زیپ بسته می شود اما در صندلی جدید این دسترسی باز بوده و در تصاویر بالا قابل مشاهده است که این کنسول دارای کاور جداگانه است. اما شما می توانید با تماس با بخش پشتیبانی این درخواست را داشته باشید که در هنگام دوخت دسترسی به کنسول صندلی عقب را برای شما اعمال کنند.

نمونه روکش صندلی نصب شده به روی سمند صندلی جدید

پخش ویدیو

طرح : پلیس 

جنس : ترکیب چرم و پارچه

رنگ : ترکیب مارون و مشکی

جهت مشاهده انواع طرح های روکش صندلی به صفحه روکش صندلی سمند مراجعه نمایید.

سبد شما
  • سبد خرید خالی است.
×

هر کالایی برای ماشینت میاد با خبرشو

به کمک نیاز دارید؟
0