logo3

021-66748557

فروشنده شوید

دسته بندی ها

انواع چراغ هدلایت ماشین + کاربرد و قیمت

فهرست مطالب

توضیحاتی درباره ی هدلایت که باید بدانیم

هدلایت چیست و چه کاربردی دارد؟
قیمت انواع هدلایت ؟
لنز عدسی برای کاسه چراغ و ارتباطش با نور هدلایت چیست؟
چه نوع هدلایتی برای اتومبیل ما مناسب است؟
پایه هدلایت چیست؟
برای خرید هدلایت چه چیز هایی را باید مد نظر قرار داد؟
واحد لومن در هدلایت به چه معناست؟
هدلایت دو طرفه و چهار طرفه چیست؟
کدام هدلایت پر نور تر است؟
قیمت هدلایت ها در چه بازه ای قرار دارد؟
تفاوت هدلایت و زنون چیست و کدام بهتر است؟

این ها سوالاتی هستند که اگر قصد خرید هدلایت برای خودروی خود دارید به ذهنتان خطور خواهد کرد. بسیاری از خریداران هدلایت این سوال را از ما می پرسند. سوالاتی که دانستن جواب آنها کمک بزرگی به انتخاب درست و مناسب هدلایت می کند.

هدلایت چیست و چه کاربردی دارد؟

قبل تر به صورت مفصل هدلایت یا چراغ های اس ام دی را توضیح داده ایم. برای خواندن آن نوشته( هدلایت چیست )کلیک کنید. به صورت کلی هدلایت یک نوع لامپ خودرو میباشد و کاربردش همانند لامپ خودرو روشن کردن جاده هنگام رانندگی در شب است.

لنز عدسی برای کاسه چراغ و ارتباطش با نور هدلایت چیست؟

لنز عدسی ها به ابزاری گفته می شوند که نصب آن ها درون کاسه چراغ سبب متمرکز تر شدن نور لامپ خودرو می گردد. حال این نور می تواند یک لامپ معمولی یا می تواند یک هدلایت پر نور باشد. طراحی کاسه چراغ ها و وجود آینه ی مقعر داخل آن ها تا حدودی این وظیفه را انجام می دهد. می دانیم که آینه های مقعر سبب تمرکز نور می شوند. اما این آینه ها برای لامپ های با شدت نور کم می تواند کافی باشد. در اغلب خودرو های امروزی می توان وجود عدسی را در کاسه چراغ دید. این عدسی ها باعث می شوند که نور هدلایت و یا به صورت کلی نور لامپ خودرو به یک قسمت از جاده متمرکز گردد. و به نوعی این وسیله از آزار و اذیت شدن چشم دیگر راننده ها جلو گیری می کند.

عدسی کاسه چراغ و هدلایتنمونه ای از یک عدسی کاسه چراغ

آیا وجود عدسی برای نصب هدلایت الزامی است؟

پاسخ ما خیر است. کارایی و شدت نور هدلایت هیچ ارتباطی با وجود یا عدم وجود لنز ها ندارد.

 

چه نوع هدلایتی برای اتومبیل ما مناسب است؟

یکی از سوال هایی که خریداران هدلایت به مراتب از ما می پرسند همین است. “چه نوع هدلایتی برای اتومبیل ما مناسب است؟” در جواب این عزیزان ما به این شکل پاسخ می دهیم. هدلایت ها را می توانید در کاسه چراغ یا پروژکتور سپر اتومبیل خود استفاده کنید. هدلایت ها در کاسه چراغ یا برای نور بالا مورد استفاده قرار می گیرند یا برای نور پایین. کارایی پروژکتور ها هم که مشخص است. بنا به تصمیمی که خودتان گرفته اید باید دانست که هدلایت را در کدام یک از این موارد می خواهید مورد استفاده قرار دهید؟ اگر دقت کنید در برخی از خودرو ها نور بالا و نور پایین در کاسه چراغ جلو از دو بخش مجزا تشکیل شده است. یکی برای نور پایین و دیگری برای نور بالا. برای مثال خودروی پژو پارس اینگونه است. همچنین در برخی از خودرو ها نور بالا و نور پایین هردو در یک قسمت از کاسه چراغ قرار دارند و اصطلاحا از لامپ های دو کنتاکت استفاده می کنند. برای مثال خودروی پژو 405 به این شکل است.

پایه هدلایت چیست؟

به طور کلی هر لامپ خودرو دارای یک پایه است. حال می تواند این لامپ لامپ معمولی رشته ای باشد می تواند هدلایت یا زنون باشد. هر کاسه چراغی اعم از جلو یا پروژکتور یک پایه ی منحصر به فرد دارد. به صورت کلی پایه لامپ یعنی شکل و شمایل انتهای لامپ که برای فیکس شدن یا چفت شدن آن لامپ در کاسه چراغ طراحی شده است. این پایه ها دارای اسامی خاصی مانند H1, H4, H7 و… می باشند. دانستن پایه لامپ خودرو وظیفه ی شما نیست. شما می توانید به فروشنده بگویید من هدلایت برند فلان را می خواهم برای نور بالای پژو پارس. فروشنده بلا فاصله می داند که شما پایه ی H4 را می خواهید. پس استرس پایه هدلایت را نداشته باشید. اما دانستن آن خالی از لطف نیست. برای اطلاع از پایه لامپ مناسب برای خودروی خود اینجا کلیک کنید.

پایه هدلایت

جمع بندی:

ابتدا برند هدلایتی که میخواهید استفاده کنید را انتخاب کنید و بعد از آن بدانید برای کدام نور اعم از نور بال، نور پایین، هم نور بالا و هم نور پایین و یا پروژکتور می خواهید هدلایت ببندید.

مثال: هدلایت برند TC6 تمامی پایه هدلایت ها را تولید می کند. شما می خواهید از این برند برای خودروی پراید هدلایت تهیه کنید. کافیست بگویید ” من این برند هدلایت را برای چراغ اصلی یا (پروژکتور) پراید می خواهم. ما و یا هر فروشنده دیگری می دانیم که باید کدام پایه هدلایت را به شما تقدیم کنیم.

برای خرید هدلایت چه چیز هایی را باید مد نظر قرار داد؟

هدلایت در اصل لامپی است با قدرت نور دهی زیاد. در بین هدلایت ها هم شدت نور کم و زیاد وجود دارد. پس به نظر ما بهتر است برای خرید یک هدلایت موارد زیر را مد نظر قرار دهید
1) چه اندازه نور دهی برای شما مهم است؟
2) در بین برند ها کدام با دوام تر و معتبر تر هستند؟
3) برای کدام قسمت از خودرو هدلایت می خواهید ببندید؟ نور بالا؟ نور پایین؟ هر دو؟ پروژکتور؟

واحد لومن در هدلایت به چه معناست؟

لومن میزان شدت نور یا به عبارتی معیاری است برای پی بردن به نور دهی کم یا زیاد یک منبع نوری. این منبع نوری در خودرو ها یا لامپ های رشته ای معمولی هستند، یا هدلایت ها و یا لامپ های هالوژنیبرای درک بهتر این عدد که روی بسته بندی هدلایت ها نوشته شده است و با نماد LM نمایش داده می شود باید گفت، نور دهی لامپ های رشته ای معمولی که روی خودرو های تازه تولید شده می بندند، 3800 لومن است. این عدد را فراموش نکنید. این به این معناست که یک هدلایت با شدت نور دهی 15000 لومن بسیار پر نور تر از یک لامپ فابریک و معمولی است.

هدلایت چیستاطلاعات نوشته شده رو بسته بندی هدلایت اعم از نوع پایه، لومن و توان مصرفی

هدلایت دو طرفه و چهار طرفه چیست؟

هدلایت ها اس ام دی هایی هستند با شدت نور های مختلف. در طراحی برخی از هدلایت ها 4 عدد اس ام دی بکار رفته است که به چهار طرفه نیز معروفند و در برخی دیگر 2 عدد اس ام دی استفاده شده است که به دو طرفه مرسوم و رایج هستند.

کدام هدلایت پر نور تر است؟

الزاما هدلایت های چهار طرفه از هدلایت های دو طرفه پر نور تر نیستند. ممکن است باشند و یا نباشند. نور دهی هدلایت ها به واحد لومن آن ها مرتبط است.

قیمت هدلایت ها در چه بازه ای قرار دارد؟

هدلایت ها در بسته بندی های دوتایی عرضه می گردند. یعنی هر جعبه هدلاید دارای دو عدد هدلایت می باشد. قیمت هدلایت با توجه به برند آن ها متفاوت است. و ربطی به نوع ماشین یا نوع پایه هدلایت ندارد.
برای دیدن رنج قیمت های هدلایت در فروشگاه تهلوکس، اینجا کلیک کنید.

تفاوت هدلایت و زنون چیست و کدام بهتر است؟

به صورت مفصل درباره ی این موضوع صحبت شده است. پیشنهاد می شود برای خواندن آن مقاله اینجا کلیک کنید.

با هم ببینیم

کاسه چراغ بدون لنز و عدسیکاسه چراغ عدسی دارکاسه چراغنمونه ای از کاسه چراغ که نر بالا و پایین در آن هر کدام جداگانه نصب می شود

هدلایتنمونه هدلایت دو طرفه هدلایتنمونه هدلایت چهار طرفه

 


دیگر دسته بندی ها

تجهیزات داخلی

تجهیزات بدنه

مراقبت نگه داری

روکش صندلی

کفپایی

روشنایی

سبد شما
  • سبد خرید خالی است.
×

هر کالایی برای ماشینت میاد با خبرشو

به کمک نیاز دارید؟
0