logo3

021-66748557

فروشنده شوید

دسته بندی ها

بهترین خوشبو کننده داخل ماشین چیست؟

خوشبو کننده داخل ماشین

فهرست مطالب

خوشبو کننده داخل ماشین جز لوازم مصرفی کاربردی در ماشین است و لازم است که در خودرو خود حتما استفاده کنید. به دلیل وجود بنززین و لوازم مصرفی روغنی در خودرو و همچنین تغییرات آب و هوایی در هوای گرم و سرد باعث می شود تا بوی نامطبوعی در فضای داخلی خودرو پیچیده می شود. توجه داشته باشید که حتی مشکل از سمت ماشین نباشد به دلیل استفاده از تهویه هوای خودرو بوی نامطبوعی به درون خودرو پخش می شود. در این مقاله قصد داریم تا بهترین خوشبو کننده داخل ماشین را معرفی کنیم. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

معرفی انواع خوشبوکننده داخل ماشین

خوشبو کننده های آهسته رهش

دقت داشته باشید که گاهی اوقات شدت رایحه بالا خوشبو کننده باعث سردرد راننده و سرنشیان خودرو می شود. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است که از خوشبو کننده های آهسته رهش استفاده شود. در واقع این مدل خوشبو کننده داخل ماشین به شما قابلیت تنظیم شدت رایحه را می دهد و می توانید آن را به میزانی که راحت هستید تنظیم کنید. این مدل خوشبوکننده ها دارای ماندگاری بالایی هستند.

خوشبو کننده های دریچه کولر

خوشبو کننده های دریچه کولر

نوع دوم خوشبوکننده داخل ماشین، مدلی است که به دریچه کولر نصب آویزان می شود و در زمان استفاده از کولر رایحه خوبی در خودرو شما پخش می گردد. این مدل خوشبوکننده ها درون خودرو شما قابلیت دید دارند به همین دلیل با طرح های زیبا و جذاب طراحی و عرضه می شود.

خوشبوکننده های افشانه ای

یکی از رایج ترین خوشبو کننده داخل ماشین، افشانه ای است که به صورت اسپری مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل از خوشبوکننده ها دارای رایحه های متنوعی هستند. البته این نوع به دلیل استفاده از الکل دارای ماندگاری بالایی نیستند.

خوشبوکننده های قطره ای

این مدل از خوشبوکننده ها به این صورت است که شما چند قطره از آن را بر روی پد پنبه ای میریزید و سپس آن را در قسمتی از خودرو خود قرار می دهید و به این طریق خودرو شما خوشبو خواهد بود .شما  می توانید این پد را تا کرده و داخل محفظه کولر قرار داده و یا در هر قسمت دیگری که در معرض دید نباشد. همچنین می توانید پس از آغشته کردن پد به خوشبو کننده، آن را به داشبورد یا بخش های دیگر داخل خودرو بمالید.

خوشبو کننده های عروسکی

خوشبو کننده های عروسکی

این مدل خوشبو کننده داخل ماشین از طرح های مختلف زیبا و جذابی برخوردار است و شما می توانید آن را به گوشه ای از ماشین خود بچسبانید یا آویزان کنید. به این طریق علاوه بر رایحه خوب ماشینتان ظاهر زیبای هم به خودرو خود خواهید بخشید.

خوشبو کننده های آویز

خوشبو کننده های آویز هم دارای  طرح ها و رایحه های بسیاری زیادی است. این نوع خوشبو کننده ها اکثرا به صورت خوش بوکننده چوبی آویز ساخته می شوند اما به شکل کارتی و فانوسی و … نیز وجود دارد. مزیت اصلی این نوع خوشبو کننده ها ماندگاری بالا رایحه است.

خوشبو کننده های آویز

چه نوع خوشبو کننده داخل ماشین را خریداری کنیم؟

از نکاتی که در خرید خوشبوکننده باید به آن توجه کنید، این است که دارای رایحه تند و نامطبوعی نباشد که باعث سردرد و اذیت شما شود. همچنین اگر رایحه نامناسبی انتخاب کنید باعث حساسیت می شود. در نتیجه به نوع رایحه ای که انتخاب می کنید توجه ویژه داشته باشید.

طریقه کار خوشبو کننده داخل ماشین

مولکول‌های معطر درون خوشبو کننده‌ خودرو دائما در هوا منتشر می‌شوند. هر چه هوای بیشتری درون ماشین در جریان باشد، خوشبوکننده ها سریع‌تر بوی خوش خود را منتشر می‌کند و هوای خودرو خوشبو می‌شود.
تمام خوشبوکننده ها با انواع مختلفی که در این مقاله معرفی کردیم، به یک روش کار می‌کنند. البته توجه داشته باشید که خوشبو کننده نوع اسپری به روش دیگری استفاده می‌شوند به این صورت که می‌توانید محتویات آنها را به درون هوای خودرو اسپری کنید. در این حالت مولکول‌های اسپری خوشبوکننده با ذرات بد هوای خودرو ترکیب می‌شود و بلافاصله بوی خوبی به مشام شما می رسد.

دوام خوشبو کننده داخل خودرو چه مقدار است؟

ماندگاری و دوام خوشبو کننده داخل ماشین را نمی توانید افزایش دهید. تنها راه حل برای بالا بردن دوام خوشبوکننده بهتر است که آن را در مکانی قرار دهید که رایحه پخش شود به عنوان مثال جعبه داشبورد بسیار کاربردی است و هوا به خوبی در آن جریان ندارد بدین ترتیب می‌توانید اندکی از سرعت تمام شدن آن پیشگیری کنید که البته باز هم چندان تفاوتی ندارد. برای برطرف کردن بهتر این مشکل، موقع خرید خوشبوکننده هوای خودرو نوع باکیفیت آن را بخرید تا دوام بالایی داشته باشد.

دوام خوشبو کننده داخل خودرو چه مقدار است؟

خوشبو کننده داخل ماشین برای چه کسانی مضر است؟

توجه داشته باشید که برخی از افراد به دلیل مشکلات ریوی نمی توانند از خوشبوکننده ها استفاده کنند به این دلیل که خوشبوکننده خودرو برای این افراد مضر است و نباید از آن استفاده کنند. اما اگر شما مشکل حساسیتی یا ریوی ندارید، این خوشبوکننده ‌ها برایتان ضرری ندارند و البته سمی هم نیستند.

کلام آخر

با خواندن این مقاله با انواع خوشبو کننده داخل ماشین آشنا شدید و تمام نکات و مواردی که برای خرید خوشبوکننده لازم است را عنوان کردیم. با توجه به نکاتی که در این مقاله گفته شد می توانید خوشبوکننده مناسب با رایحه خوب را برای خودرو خود خریداری کنید. برای خرید انواع لوازم و تجهیزات جانبی می توانید به سایت تهلوکس مراجعه کنید و خریدی مطمئن و بی دغدغه انجام دهید.

سبد شما
  • سبد خرید خالی است.

هر کالایی برای ماشینت میاد با خبرشو

به کمک نیاز دارید؟
0