logo3

021-66748557

فروشنده شوید

دسته بندی ها

بهترین پا رکابی برای خودروی من کدام است؟

فهرست مطالب

نگهداری از خودرو ، رسیدگی به ظاهر آن و رفع مشکلات به وجود آمده ، از وظایف راننده و صاحب خودرو به حساب می آید. علاوه بر وقوع حوادث و بروز مشکلات در ظاهر و بدنه اتومبیل ، ممکن است برخی رفتار های خود ما نیز باعث آسیب دیدن خودرو شود. یکی از این رفتار ها ، نحوه سوار به خودرو و پیاده شدن از آن است. هنگامی که قصد داریم از خودرو پیاده شویم و یا قصد نشستن در خودرو را داریم ، ممکن است پا های ما به رکاب خودرو برخورد کرده و یا روی آن سائیده شود. حاصل این برخورد ها چیزی نیست جز بروز خط و خش روی رکاب خودرو و رنگ آن .برای جلوگیری رخ دادن چنین اتفاقاتی ، می توانید روی رکاب خودرو ، پا رکابی نصب کنید.

روی رکاب برخی از خودرو ها به طور فابریک ، پارکابی نصب شده است. این پا رکابی ها ، تا حدود زیادی از رکاب خودرو حفاظت می کنند تا برخورد پا با رکاب ماشین ، صدمه ای به آن وارد نکند. اما ممکن است بسیاری از خودرو ها ، از این امکان برخوردار نباشند. در نتیجه اگر خودروی شما مجهز به پا رکابی نیست ، می توانید با تهیه این محصول ، از رکاب اتومبیل خود محافظت نمائید. البته در برخی از خودرو ها ، فقط رکاب سمت راننده مجهز به پا رکابی است ، در نتیجه برای این خودرو ها نیز توصیه می شود که از پا رکابی برای تمامی رکاب زیر در ها استفاده شود. اما در ادامه ، انواع پارکابی موجود را به شما معرفی خواهیم کرد.

پارکابی ها در انواع مختلف با ویژگی های متفاوت تولید و موجود شده اند. یکی از انواع پارکابی ها ، نوع ژله ای آن ها است. این محصول ساخته شده از پلاستیک انعطاف پذیر هستند که در اصطلاح عامیانه ، به آن ها پا رکابی ژله ای می گویند. ساختار آن ها نرم بوده و فشار وارده به رکاب خودرو را تا حدودی کاهش می دهند. روش نصب این محصولات نیز بسیار آسان است. پشت ایم محصول ، یک سطح چسبان وجود دارد که کافی است پلاستیک روی چسب را جدا کرده و پارکابی را روی رکاب تمیز و عاری از گرد و غبار بچسبانید.

نوع دیگر از این دسته محصولات ، پارکابی های فلزی هستند که به دلیل استفاده از فلز در آن ها ، محکم تر هستند. اغلب این گونه از پا رکابی ها ، دارای طرح لوگو و یا برند اتومبیل هستند که اندازه آن ها ، متناسب با هر خودرو طراحی شده اند. نصب این نوع از پارکابی ها نیز همانند نمونه ژله ای این محصول است. به راحتی می توانید پارکابی را روی رکاب خودرو بچسبانید. پا رکبی های چراغ دار ، نوع دیگری از این دسته محصولات هستند که فرق آن ها با موارد قبلی یاد شده ، در چراغ نصب شده روی محصول است. نصب پارکابی چراغ دار نیز ساده است. اما برای تأمین برق مورد نیاز آن و نصب و فیکس شدن ، نیاز به سوراخ کاری روی رکاب دارد.

پارکابی ها ، علاوه بر محافظت از رکاب خودرو در برابر صدمات و خط و خش ، می تواند ظاهری زیبا به اتومبیل شما ببخشد. با مراجعه به بخش مربوط به پا رکابی ها ، می توانسد انواع موجود در سایت را مشاهده و با مطالعه ویژگی های یاد شده در هر محصول و همچنین توجه به برند و نوع اتومبیل خود اقدام به خرید نمائید.

سبد شما
  • سبد خرید خالی است.
×

هر کالایی برای ماشینت میاد با خبرشو

به کمک نیاز دارید؟
0