logo3

021-66748557

فروشنده شوید

دسته بندی ها

تمیز کردن موکت سقف خودرو

فهرست مطالب

تمیز کردن موکت سقف خودرو را می توان یکی از موارد و لازمه های اصلی مراقبت و نگه داری از خودرو دانست. آلودگی های محیطی، دود سیگار، گرد و غبار و به صورت کلی آلاینده های موجود در فضا موکت سقف خودرو را به تدریج کدر و کثیف می کنند. از دغدغه های صاحبان خودرو، همواره نظافت و تمیز کردن این قسمت از اتاق خودرو بوده و می باشد. در زیر به چند راه حل برای این منظور اشاره خواهیم کرد.

جنس پوشش های بکار رفته برای سقف خودرو

اگر بخواهیم این موضوع را با بررسی و گشت و گذار در تاریخ صنعت خودرو سازی تحلیل و بررسی کنیم باید گفت، ابتدا به ساکن خودرو ها را بدون در نظر گرفتن پوشش سقف تولید و استفاده می کردند. با گذشت زمان و کاربردی تر شدن خودرو ها در زندگی افراد، و همچنین با پیشرفت صنعت خودرو سازی نیاز به پوشش سقف پیدا شد. این پوشش ها علاوه بر زیبایی بخشیدن به فضای خودرو، همچون عایقی در برابر صدا و لرزش عمل می کنند. در موارد اولیه این پوشش را از ابر و لایه ی لاستیکی یا چرم تولید و عرضه می کردند. امروزه دیگر کمتر این نوع از پوشش به چشم می خورد. پوشش های نمدی و موکتی به همراه پلاستیک های عایق به جای پوشش های قبلی مورد استفاده قرار می گیرند.

تمیز کاری و نظافت موکت سقف

با توجه به جنس بکار رفته در پوشش سقف باید گفت، راه حل های زیادی به منظور تمیزکاری مورد استفاده قرار میگیرند. پوشش های پلاستیکی را می توان با استفاده از مواد شوینده و فرچه ها تمیز کرد. این امر برای پوشش های موکتی کمی حساس تر است. با توجه به حساس بودن موکت به فرچه و ابزار های زبر، استفاده از فرچه ها برای تمیزکاری راه حل مناسب و منطقی به نظر نمیرسد. امروزه تولید فوم ها یا کَف های تمیز کننده برای نظافت فضای داخلی خودرو انجام گرفته است. این مواد از قابلیت شویندگی و تمیزکاری برخوردار می باشند. علاوه بر این مورد رایحه های خوشبوکننده ی بکار رفته در برخی از این اسپری ها باعث خوشبو کردن فضای داخلی خودرو نیز می شوند.

طریقه تمیز کردن موکت سقف خودرو

با تهیه ی محلول آب گرم و مایع تمیز کننده و با در دست داشتن تکه ای پارچه نرم میتوان اقدام به تمیزکاری موکت سقف کرد. از آنجایی که ترکیب کردن این موارد به عنوان مایع تمیز کننده کمی حرفه ای و تخصصی می باشد، استفاده از اسپری های فوم یا کَف نیز راه حل دوم و البته موثر تر می باشد. 1-کمی از فوم تمیز کننده را روی سقف اسپری کنید 2-با پارچه ی نرمی که در دست دارید اقدام به تمیز کردن موکت کنید 3-بوسیله ی پارچه ای دیگر اقدام به خشک کردن آن کنید

تمیز کردن سقفقبل و بعد از تمیزکاری سقف

برای مشاهده ی لوازم و ابزار های مناسب برای نظافت و تمیز کاری خودرو اینجا کلیک کنید

اسپری فرچه دارنمایی از فوم های تمیز کننده

 

اسپری موتورنمونه ای از فوم های شست و شو

 

ابر مناسب برای تمیز کاری سقف

پارچه نرم تمیزکاری

لیف مخصوص نظافت

دستمال جادویی نانودستمال نرم مخصوص نظافت

  برای مشاهده ی پارچه مخصوص تمیز کردن سقف، اینجا کلیک کنید
سبد شما
  • سبد خرید خالی است.

هر کالایی برای ماشینت میاد با خبرشو

به کمک نیاز دارید؟
0