logo3

021-66748557

فروشنده شوید

دسته بندی ها

راهکار هایی برای جلوگیری از یخ زدن شیشه ماشین

جلوگیری از یخ زدن شیشه ماشین

فهرست مطالب

جلوگیری از یخ زدن شیشه ماشین

یخ زدگی شیشه جلوی خودرو، معمولا یکی از عوارض متداول وسایل نقلیه در فصل زمستان است. غالبا شیشه جلوی خودرو، پوشیده از یک قشر یخ می شود که آن را باید تراشید، ولی نه با هر وسیله ای که در دسترس باشد.

برای جلوگیری از یخ زدن شیشه ماشین لازم است موتور را روشن کنید تا یک منبع حرارتی داشته باشید، ولی بلافاصله پس از روشن کردن، دریچه بخاری را باز نکنید و در این فرصت، قشر نازک یخ روی شیشه را با یک برفک تراش پلاستیکی که دارای دنده هایی ریز است به دقت بتراشید، البته به خاطر داشته باشید که به منظور جلوگیری از خراش شیشه، نباید زیاد به آن فشار بیاورید.
تیغه های برف پاک کن را برای آزاد ساختن…

تیغه های برف پاک کن را برای آزاد ساختن از حالت چسبندگی، به شیشه نکشید زیرا ممکن است لاستیک تیغه ها پاره شود.
برف تراش معمولا مجهز به یک زبانه لاستیکی برای پاک کردن شیشه ها است که از این زبانه برای ادامه تراش برفک شیشه استفاده می شود. پس از آن، دریچه بخاری را باز کنید. در این فرصت، موتور هم به یک حرارت معین رسیده است.

*** تراشیدن این یخ علاوه بر وقت گیر بودن ممکن است باعث خراشیدگی شیشه نیز بشود، بهترین راه حل آنست که از لاستیک های زیرپایی کهنه استفاده کنید. برای اینکار آنها را روی شیشه و زیر برف پاکن قرار دهید، همچنین می توان از یک تکه مقوا و یا پلاستیک نیز برای این کار استفاده کرد.

*** البته یک راه دیگر نیز برای جلوگیری از یخ زدن شیشه ماشین وجود دارد و آن تعبیه روزنامه در زیر برف پاک کن است.

**طرز تهیه محلول خانگی : یک لیوان آب و دو قاشق غذاخوری مایع ظرف شویی را با یک لیتر الکل مخلوط کنید; این مایع حتی در سرمای منفی۳۰درجه هم یخ نمی زند.

برای داشتن دید واضح تجهیز شوید

پنجره ها ی خودرو در ماههای زمستان به توجه خاص نیاز دارند. برای جلوگیری از تشکیل لکه های یخ بر روی شیشه، تیغه های برف پاک کن خودرو را با تیغه مخصوص زمستان تعویض کنید. این تیغه ها تماس نزدیکتری با شیشه دارند و آنرا بهتر پاک میکنند. علاوه بر این به محفظه مخصوص آب شستشوی شیشه مقداری ضدیخ بیافزایید. اگر شیشه جلوی خودرو ترک دارد – حتی ترکی بسیار کوچک – آنرا فورا ترمیم کنید.


برای دیدن مقاله های عمومی و مقاله های تخصصی به بخش مجله اینترنتی تهلوکس مراجعه کنید

 

*مجله اینترنتی تهلوکس.تهلوکس، یک انتخاب خاص*

 

سبد شما
  • سبد خرید خالی است.
×

هر کالایی برای ماشینت میاد با خبرشو

به کمک نیاز دارید؟
0