logo3

021-66748557

فروشنده شوید

دسته بندی ها

دلیل وجود رو پدالی در اتومبیل ها

فهرست مطالب

اگر بخواهیم به طور واقع بینانه به مسئله رانندگی نگاه کنیم ، فارغ از مسائل فنی و سلامت خودرو ، مواردی وجود دارند که اگر راننده نتواند به درستی از آن ها استفاده کند، احتمال خطر تصادف به 100 درصد نزدیک می شود. یکی از این موارد، پدال ها و میزان تسلط روی آن ها است. پدال های خودرو از حیاتی ترین تجهیزات موجود در خودرو به حساب می آیند که کنترل و هندلینگ خودرو را به عهده دارند. این پدال ها از آلیاژ های محکم و مقاوم فلزی ساخته می شوند که به هیچ وجه تحت فشار دچار خم شدگی نشوند و بتوانند در هر شرایط بهترین عمکرد را داشته باشند.

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، پدال ها از فلز ساخته اند، درنتیجه سطوح آن ها بسیار صیغلی بوده و در شرایطی که کف کفش خیس باشد، امکان سر خوردن پا از روی پدال وجود دارد که این اتفاق می تواند عاملی برای رخ دادن تصادفات سنگین و جبران ناپذیر باشد. از این رو تولید کنندگان اتومبیل یک پوشش لاستیکی روی پدال ها قرار می دهند که این مشکل را رفع نمایند. اما به مرور زمان این پوشش های لاستیکی دچار فرسودگی و پارگی می شوند. در نتیجه پیشنهاد می شود که این پوشش های لاستیکی را با رو پدالی های استاندارد و مقاوم جایگزین کنید.

رو پدالی های استاندارد باید از یک سری ویژگی ها برخوردار باشند. اولین ویژگی ای که می توان از آن یاد کرد، مقاومت آن ها در برابر سائیدگی و پارگی است. همچنین یک رو پدالی استاندارد باید کاملا روی پدال فیکس و محکم شود تا در هنگام استفاده از روی پدال جدا نشود. یک رو پدالی استاندارد باید از سطح مقطع مناسب و کافی برخوردار باشد که هم کنترل روی پدال بیشتر باشد و هم از خستگی پا در حین رانندگی های طولانی مدت جلوگیری کند. همان گونه که در سطر های بالاتر نیز بیان شد، رو پدالی ها باید یک اصطکاک بین کف پا و سطح پدال ایجاد کند که پا از روی پدال سر نخورد.

استفاده از رو پدالی های فلزی که در آن ها از فلز و لاستیک استفاده شده است، می تواند گزینه ای مناسب باشد. این دسته از محصولات علاوه بر کاربردی بودن، می توانند جلوه ای اسپرت به فضای داخلی خودروی شما ببخشند. رو پدالی های اسپرت فلزی در طرح ها و رنگ های مختلف موجود هستند که با مراجعه به هر یک از محصولات در این دسته بندی می توانید ویژگی های مربوط به آن محصول را مطالعه و با دید بهتری نسبت به خرید این دسته از محصولات اقدام به خرید نمائید.

سبد شما
  • سبد خرید خالی است.
×

هر کالایی برای ماشینت میاد با خبرشو

به کمک نیاز دارید؟
0