logo3

021-66748557

فروشنده شوید

دسته بندی ها

راهنمای کامل خرید کفپوش خودرو

خرید کفپوش خودرو

فهرست مطالب

یکی از مهم ترین و کاربردی ترین تجهیزات جانبی خودرو، کفپوش است. در واقع کفپوش ماشین برای پوشش کف داخلی خودرو به کاربرده می شود. کفپوش ها علاوه بر این که باعث زیبایی ماشین شما می شود نقش مهمی در تمیز نگهداشتن ماشین و حفاظت از پوشش کف خودرو را هم بر عهده دارد. در این مقاله قصد داریم تا نکات طلایی به شما بگوییم که با استفاده از این نکات خرید کفپوش خودرو برای شما آسان تر باشد و بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

انواع کفپوش خودرو

انواع کفپوش خودرو

قبل از این که درباره خرید کفپوش خودرو صحبت کنیم لازم است که شما با انواع کفپوش ماشین آشنا شوید:

کفپوش یک تکه

نام دیگر این کف پوش ها، پرسی نیز می باشد. همانطور که از نامش مشخص است به صورت یک تکه درکف خودرو شما نصب می شود. لازم است که بدانید برای نصب این نوع کفپوش ها نیاز به افراد متخصص است زیرا باید صندلی های ماشین به طور کامل خارج شود.

کفپوش چند تکه

این نوع کفپوش ها شامل کفپوش معمولی و سه بعدی است. نصب آن ها به راحتی انجام می شود و شما نیاز به هیچ متخصصی ندارید. در هر زمان و هر مکانی می توانید آن را خارج کنید. این نوع کفپوش ها به صورت چند تکه هستند که هر تکه در محل مورد نظر خودش قرار می گیرد.

مزیت های استفاده ازکفپوش خودرو

مزیت های استفاده ازکفپوش خودرو

 • ظاهر زیبا بخشیدن به خودرو
 • جلوگیری از وارد آمدن آسیب به پوشش کف خودرو
 • آسان کردن کار نظافت خودرو
 • مانند فرش خانه عمل می‌کند و علاوه بر زیباتر کردن کابین، موجب کثیف نشدن آن می‌گردد (شست و شوی آن‌ها به راحتی با خارج کردن‌شان از ماشین انجام می‌گیرد).
 • کار جارو زدن کف کابین خودرو را آسان می‌کند؛ بخش عمده‌ای از آشغال‌ها روی فرش جمع می‌شوند.
 • کفپوش‌های خودرو مانع از نفوذ گرد و غبار و زباله‌های مختلف به کف خودرو می‌شوند.
 • در صورت ضد آب بودن، مانع نفوذ مایعات می‌شوند و اگر جاذب مایعات باشند با جذب آن‌ها، نفوذ مایع به کف اورجینال خودرو را به تأخیر می‌اندازند.

نکات قابل توجه در هنگام خرید کفپوش خودرو

توجه به نوع کفپوش

اولین نکته برای خرید کفپوش خودرو، توجه کردن به نوع آن است. به این معنا که شما باید بدانید که کدام مدل و نوع کفپوش را خریداری می کنید و شما بر اساس سلیقه و نیاز خود می توانید کفپوش مدل  یک تکه یا چند تکه را انتخاب کنید.

اندازه کفپوش

به طور معمول تولید کفپوش ها با اصطلاح یونیور سال می باشد، در سایز های استاندارد انجام می شود و برای خیلی از خودرو ها مناسب است. اما توجه داشته باشید که  بعضی از آن‌ها لبه‌هایی دارند که می‌توان با برش دادن آن‌ها، کفپوش را همسایز خودرو نمود. برخی برندهای تولیدکننده کفپوش، بر اساس قالب اتومبیل‌هایی خاص، محصولاتی به بازار عرضه می‌کنند که بدون هیچگونه دردسری روی کف کابین قرار می‌گیرند.

توجه به جنس کفپوش

سومین پارامتری که در هنگام خرید کفپوش خودرو باید به آن توجه داشته باشید، جنس آن می باشد. به طور معمول کفپوش ها از جنس چرم طبیعی، مصنوعی، لاستیک، پلاستیک، نمد و موکت تولید می شوند. هر کدام از این جنس ها ویژگی و مزیت های خود را دارند که شما عزیزان در هنگام خرید بر اساس نیاز خود انتخاب می کنید.

توجه به جنس کفپوش

رنگ و طرح

برای خرید کفپوش خودرو بهتر است که در انتخاب رنگ و طرح آن هم توجه داشته باشیم. در واقع این موضوع که کفپوش شما چه رنگی باشد و این رنگ چه مقدار آن در قسمت‌های داخلی مانند صندلی‌ها، کنسول میانی و داشبورد ماشین در تناسب باشد، موضوعی است که به نظر و سیلقه شما بستگی دارد.

مشکلات به وجود آمده با خرید کفپوش نامناسب

توجه داشته باشید که اگر نکات و مواردی که در هنگام خرید کفپوش خودرو بیان شده است را رعایت نکنیم و در هنگام خرید دقت کافی نداشته باشیم باعث می شود تا کفپوش نامناسبی را انتخاب کنیم و مشکلاتی را با خود به همراه دارد:

 1. جابه‌جایی زیرپایی و جمع شدن کفپوش زیر پدال‌ها
 2. سوراخ شدن کفی بعد از مدت کوتاه بر اثر جسم تیز
 3. خاکی و کثیف شدن موکت کف به خاطر اینکه کفپوش به وظیفه‌اش درست عمل نمی‌کند.
 4. موکت کف ماشین در صورت ریختن مایعات سریع خیس شده و تا خشک شدن آن احتمالاً باید بوی بدی را تحمل کرد. اگر مایعی که در کف ماشین ریخته، شیر باشد و نتوان زود آن را پاک کرد، شاید دیگر هیچ راهی برای رفع بوی بد پیدا نشود.

مشکلات به وجود آمده با خرید کفپوش نامناسب

کلام آخر

با توجه به نکات و مواردی که برای خرید کفپوش خودرو عنوان کردیم، شما می توانید یک کفپوش مناسب ماشین خود خریداری کنید و از مزیت های آن بهره ببرید. برای خرید انواع کفپوش و روکش صندلی ماشین می توانید به سایت تهلوکس مراجعه کنید. تهلوکس ارائه دهنده انواع تجهیزات و لوازم جانبی خودرو می باشد و در این سایت می توانید یک خرید مطمئن و راحت داشته باشید.

سبد شما
 • سبد خرید خالی است.
×

هر کالایی برای ماشینت میاد با خبرشو

به کمک نیاز دارید؟
0