logo3

021-66748557

فروشنده شوید

دسته بندی ها

رنگ مناسب روکش صندلی برای ماشین من چیه؟

فهرست مطالب

وقتی بحث انتخاب روکش صندلی میشه سوالایی پیش میاد که ذهن رو درگیر میکنه

چه رنگی بگیرم؟
چه جنسی بگیرم؟

این سوالات هر کدوم اگر علاوه بر سلیقه با آگاهی و اطلاعات کمی هم در این زمینه آمیخته بشه میتونه بهترین انتخاب رو برای روکش صندلی رقم بزنه.

چه رنگی بگیرم؟

روکش صندلی ها با توجه به گستره و طیف رنگی گسترده، کمی کار رو دشوار می کنه برای افرادی که قصد تهیه روکش صندلی دارن. اگر خریدار کمی هم مشکل پسند باشه اوضاع وخیم تر هم میشه. اطلاعاتی رو در این باره عرض می کنیم خدمتتون که بتونیم کمک خوبی بکنیم به شما عزیزان برای انتخاب هرچه بهتر روکش صندلی.

رنگ داخل خودرو یا بدنه خودرو؟

سوالی که خیلی پرسیده میشه از ما همینه. می پرسن رنگ روکش رو با داخل ماشین ست کنیم یا با بدنه ماشین؟ در جواب به این دوستان عرض می کنیم که جدای سلیقه شخصی روال صحیح و درستش اینه که شما رنگ روکش رو با توجه به رنگ داخل خودرو انتخاب کنید. در این زمینه اما و اگر هایی هم هست. مثلا اگر دوست عزیزی رنگ بدنه ماشینش یک رنگ خاص هست و براش مهمه که صندلی ها هم با بدنه ست کنه، نمیتونیم بگیم کارش اشتباهه. این روش انتخاب کمی خاص تر و مناسب برای ماشین هاییه که رنگ بدنه ی خاصی دارن. رنگ های سفید، مشکی، طوسی، خاکستری و قهوه ای تیره جزء رنگ های خاص محسوب نمیشه.

ست کردن رنگ روکش و رنگ داخل خودرو

و اما بحث اصلی و دقیق تر رنگ تریم یا داخل خودرو هست. اجزای عمده داخلی خودرو شامل داشبورد، رودری ها، سقف، ستون و مهمتر از همه رنگ کمربند ایمنیه. اصلی ترین جزء خودرو برای انتخاب رنگ روکش، رنگ داشبورده. رنگ داشبورد ها معمولا رنگ هایی هستن که رنگ اصلی تریم خودرو رو مشخص می کنن. رنگ بقیه اجزاء داخلی به نحوی مکمل رنگ داشبوردن. مهمترین رنگی که بعد از داشبورد باید مورد توجه قرار بگیره رنگ کمربند ایمنیه. کمربند های ایمنی به عنوان رنگ های مکمل بهترین مرجع هستند. دقت به این دو رنگ در داخل خودرو بهترین کمک رو به انتخاب رنگ مناسب برای روکش صندلی می کنه.اگر شخصی بخواد روکش دو رنگ انتخاب کنه میتونه از رنگ داشبورد و کمربند الهام بگیره. این به این معنی نیست که انتخاب رنگ با توجه به بقیه اجزای خودرو اشتباهه. علاوه بر سلیقه، توجه به رنگ داشبورد و کمربند ایمنی میتونه در تصمیم گیری کمکتون کنه.

انتخاب رنگ روکش متفاوت با رنگ داخل خودرو

یکی دیگه از روش های انتخاب رنگ روکش صندلی، انتخاب رنگ های خاص و بی ربط با داخل خودرو هست. نمیشه به صراحت گفت کدوم شیوه برای انتخاب رنگ روکش صندلی نسبت به دیگری ارجحیت داره. هر کدوم شیوه خاص و منحصر بفردیه. رنگ هایی نظیر مارون، موکا، قرمز، زرشکی، آبی، سبز، صورتی و… جزء رنگ های خاص برای روکش صندلی محسوب میشن. با انتخاب این رنگ ها میتونید ظاهر متفاوت و زیبایی رو به خودروی خودتون بدید.

چه جنسی بگیرم؟

معمولا دومین سوالی که ذهن رو درگیر میکنه بحث انتخاب جنس روکش صندلیه. روکش صندلی ها به طور کلی از جنس چرم، پارچه و یا ترکیب این دو جنس ساخته میشه. پارچه ها خودشون میتونن مخمل، اسپایس، برزنت، کنف یا الیاف های دیگه ای باشن. چرم ها هم میتونن صنعتی، طبیعی و یا مشتقات نایلون باشن.

لینک ورود به بخش خرید و مشاهده ی تمامی روکش صندلی ها

برای ورود روی همین متن آبی رنگ ضربه زده و یا کلیک کنید

کدوم جنس چرم بهتره؟

اول از همه جنس و بعد ضخامت چرم مورد استفاده از عوامل مهم انتخاب روکش صندلی هایی از جنس چرم هست.

مشتقات نایلون

در همین ابتدا عرض کنیم که روکش صندلی هایی از جنس نایلون بدترین نوع روکش صندلی ها محسوب میشن. این نوع روکش صندلی ها رو به اسم روکش صندلی چرم معرفی می کنن، هشیار باشید که دوام این اجناس بسیار پایین و کیفیت کار به مراتب نسبت به چرم های طبیعی و صنعتی ضعیفتر هست. به مشتقات نایلونی اصطلاحا فوم هم گفته میشه.

چرم های طبیعی

روکش صندلی هایی با جنس چرم طبیعی رایج به دو جهت زیاد مورد استفاده قرار نمیگیره. اول اینکه قیمت تموم شده ی روکش صندلی های چرم طبیعی زیاد و گرونه. دوم اینکه بر خلاف تصور طول عمر زیادی ندارن. البته در بین چرم های طبیعی هستن روکش هایی که از چرم های بسیار مرغوب ساخته شدن، و البته بسیار گرون هستن.

چرم های صنعتی

مناسب ترین چرم برای تولید روکش صندلی چه از نظر کیفیت و چه از نظر دوام، روکش صندلی هایی با جنس چرم صنعتیه. خرید یک روکش صندلی با جنس چرم صنعتی بسیار مرغوب هم از نظر قیمت مقرون بصرفه تره و هم از نظر دوام. چرم های صنعتی از دوام بالایی برخوردارن.

راه های تشخیص چرم از مشتقات نایلون یا فوم

مشتقات نایلون یا فوم ها با توجه به ضخامت نازکی که دارن به راحتی قابل تشخیصن. یکی از این راه ها چروک شدن قسمت نخ ها و دوخت هاست.

انواع پارچه در روکش صندلی ها

به طور کلی الیاف های رایج بکار رفته در ساخت و تولید روکش صندلی شامل اسپایس، مخمل و برزنته. خیلی از دوستان سوال می پرسن که چه جنسی انتخاب کنیم؟ چرم و پارچه یا چرم و یا تمام پارچه؟
خدمتم این عزیزان باید عرض کنیم که این انتخاب بستگی به سلیقه شما داره. بدون شک هر متریال و جنسی که انتخاب بفرمایید زیبایی خودش رو داره. اما به صورت معمول روکش صندلی های تمام چرم ظاهر چشم نواز تری دارن.

روکش صندلی چرم عرق می کنه؟

عرق کردن در هوای گرم به صورت منطقی اتفاق میفته.جنس روکش صندلی هم در این امر دخالت داره، اما نه آنچنان که شما رو در استفاده از روکش صندلی چرم مردد کنه. لازم میدونیم عنوان کنیم که روکش های صندلی با جنس نایلون به علت دارا بودن پلاستیک باعث عرق کردن میشه.

نصب روکش صندلی

نصب روکش صندلی مهمترین قسمت از پروسه ی خرید روکش صندلیه. روکش صندلی ها دو دسته هستن. دارای قالب و بدون قالب خاص. اگر ماشین شما پژو پارس کلاس 12 باشه دو راه برای انتخاب قالب دارید. اول اینکه از روکش های فری سایز پژو استفاده کنید که این امر نه تنها زیبایی نمیده به خودرو بلکه خیلی هم باعث آزردگی شما میشه. دوم اینکه از روکش صندلی های مناسب و ساخته شده با قالب مخصوص استفاده کنید. این قالب ها چون از نظر ابعاد و حجم دقیقا فیت با صندلی خودرو هستن، زیبایی و ظاهر مناسبی رو ایجاد می کنن. در ضمن نصب روکش صندلی هایی با قالب دقیق بسیار راحت تر و لذت بخش ترن نسبت به روکش های فری سایز.

لینک ورود به بخش خرید و مشاهده ی تمامی روکش صندلی ها

برای ورود روی همین متن آبی رنگ ضربه زده و یا کلیک کنید

سبد شما
  • سبد خرید خالی است.
×

هر کالایی برای ماشینت میاد با خبرشو

به کمک نیاز دارید؟
0