logo3

021-66748557

فروشنده شوید

دسته بندی ها

سروالف و کاربرد آن و انواع سروالف اسپرت

فهرست مطالب

اول این که باید بگوئیم منظور از سر والف چیست. سروالف یا سر ولو (Valve) به درپوش ولو باد تایر گفته می شود که برای جلوگیری از برخورد اجسام به سوزن ولو یا همان به اصطلاح والف و تخلیه باد لاستیک روی آن نصب می شود. به طور کلی ، تمامی تایر ها ، اعم از تایر های خودرو های سواری ، خودرو های سنگین و باری ، موتور ، دوچرخه و هر وسیله نقلیه دارای تایر و لاستیک باد شونده ، اعم از تیوپ دار و یا بدون تیوپ (تیوپ لس) برای باد شدن ، یک والف دارند. ممکن است در وسایل نقلیه مختلف ، این والف ها با یکدیگر متفاوت باشند ، اما وظیفه همه آن ها یک چیز است. باد شدن یک طرفه لاستیک و جلوگیری از تخلیه باد درون آن.

والف تایر ، سیستم ساده ای دارد و به راحتی می توان نحوه کارایی آن را متوجه شد. یک زائدگی از لاستیک یا تیوپ خودرو بیرون آمده است که برای تنظیم فشار باد لاستیک ها کاربرد دارد. همان طور که در بالا نیز بیان کردیم ، نام این قطعه ، والف یا ولو (Valve) است. در داخل والف ها ، یک فنر و یک فلز سوزن مانند قرار دارد که با فشار باد و فشرده شدن این شئ سوزن مانند ، مسیر ورودی لاستیک یا تیوپ باز شده و می توان آن را باد کرد. به محض برداشتن نازل باد از روی والف ، فنر این قطعه سوزنی را به جای قبلی خود باز می گرداند و اجازه خروج باد از لاستیک یا تیوپ را نمی دهد. در ساخت والف ها ، باید دقت و ظرافت خاصی به کار رفته باشد ، زیرا در غیر این صورت باد لاستیک از درز های آن خارج شده و ما باید لاستیک های خودرو را دائماً به کمپرسور باد متصل کنیم که این اتفاق خنده دار و نشدنی است.

استفاده از سر والف ها می تواند از دست کاری شدن والف تایر ، جلوگیری به عمل آورد. البته باز کردن و جدا کردن سروالف از آن کار سختی نیست ، اما بودن آن نسبت به عدم وجود سروالف ، می تواند آسودگی بیشتری را به دنبال داشته باشد. اکثراً روی خودرو ها ، سروالف های فابریک و پلاستیکی نصب هستند. اما این قطعات از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و ممکن است با کوچک ترین فشار یا چرخش بیش از حد بشکنند. البته ناگفته نماند که پلاستیک به کار رفته در آن ها نیز از مرغوبیت قابل قبول برخوردار نیست و با قرار گرفتن در معرض آفتاب ، خشک شده و می شکنند. از این رو می توانید این سر والف ها را با سروالف های فلزی و با کیفیت جایگزین کنید.

برخی از سروالف های فلزی ، بسیار ظاهر ساده ای دارند ، اما نمونه های دیگر آن ها نیز موجود هستند که با رنگ و ظاهری اسپرت و فانتزی ، جلوه ای خاص به خودروی شما می بخشند. با مراجعه به دسته بندی مربوط به سروالف های اسپرت در این سایت ، می توانید از انواع سروالف های اسپرت فلزی در طرح های مختلف دیدن نموده و مطابق با سلیقه شخصی ، خودروی خود را مزین به سروالف های اسپرت و فلزی نمائید که استحکام و زیبایی آن ها به مراتب بیشتر از نمونه های فابریک نصب شده روی خودرو هستند.

سبد شما
  • سبد خرید خالی است.
×

هر کالایی برای ماشینت میاد با خبرشو

به کمک نیاز دارید؟
0