logo3

021-66748557

فروشنده شوید

دسته بندی ها

نحوه بستن روکش صندلی پراید

نحوه بستن روکش صندلی پراید

فهرست مطالب

نحوه بستن روکش صندلی پراید و به طور کلی طریقه نصب روکش صندلی خودرو یکی از دغدغه های افراد است. در واقع بسیاری از صاحبان خودرو علاقمند هستند که روکش صندلی خودرو خود را تعویض کنند تا صندلی های ماشینشان از آسیب و سایش و پارگی در امان باشد. در این مقاله قصد داریم درباره روکش صندلی پراید و نحوه بستن آن صحبت کنیم. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

انواع روکش صندلی خودرو

قبل از این که درباره نحوه بستن روکش صندلی پراید صحبت کنیم، بهتر است که با انواع روکش صندلی و ویژگی های آن آشنا شویم. در ادامه انواع روکش صندلی را بررسی می کنیم.

انواع روکش صندلی خودرو

روکش پارچه ای

تنوع رنگ و طرح در این نوع روکش صندلی بسیار دیده می شود. همچنین چون روکش تماما پارچه‌ای است می‌توانید از انواع بافت پارچه در بخش‌های مختلف استفاده کنید که ظاهر زیبایی به خودرو شما می دهد و هم مقاومت بالای دارد. این جنس یکی از انتخاب های مناسب برای خرید روکش صندلی پراید است.

روکش چرمی

این مدل روکش ها دارای جنس تمام چرم هستند. به دلیل چرم بودن تنوع رنگ در این مدل ها بسیار کم است. این نوع روکش برای جوانان بسیار جذاب است و ظاهر زیبایی به خودرو شما می دهد. چرم مصنوعی به رنگ‌های مشکی، قهوه‌ای، قرمز و… بیشترین محبوبیت را دارد. با کشیدن یک واکس ساده یا حتی دستمال مرطوب می‌توان آن را مثل روز اول تمیز کرده و ظاهر براقی به آن داد.

ترکیب روکش چرم و پارچه ای

در هنگام خرید روکش صندلی شما می توانید طرح اسپرت آن را انتخاب کنید و از ترکیب چرم و پارچه استفاده کنید با این کار خودرو شما دوچندان زیبا می شود. این نوع روکش‌ها چون نیاز به زمان دوخت بالاتری دارند و طراحی آنها نیز زمان بیشتری  می برد به همین دلیل قیمت بالاتری از روکش چرمی دارند. اگر به اسپرت کردن فضای داخلی خودرو علاقمند هستید ، حتما سعی کنید از این نوع روکش استفاده کنید.

نحوه بستن روکش صندلی پراید برای صندلی جلو

نحوه بستن روکش صندلی پراید برای صندلی جلو

در آموزش نحوه بستن روکش صندلی پراید باید در ابتدا از صندلی جلو شروع کنید. این قسمت از روکش صندلی را روی کف صندلی قرار دهید و با حرکات دست آن را روی صندلی به طوری قرار دهید که همه‌ی دوخت‌ها روی هم قرار بگیرد. روکش دوم هم به گونه ای باید بر روی روکش اول قرار بگیرد که تمام دوخت ها بر روی هم باشد. سپس در زیر روکش دوم کش هایی قرار دارد که از نوک انگشتان خود کمک بگیرید و به زیر روکش اول زیر صندلی بفرستید. این کش‌ها را در زیر صندلی محکم گره بزنید یا می‌توانید کش‌ها را زیر فنرهای روکش گره بزنید و با کش قیطانی محکم بکشید و گره بزنید.

نحوه بستن تکیه گاه یا پشتی

در آموزش نحوه بستن روکش صندلی پراید در این مرحله به نصب نشیمنگاه و کفی قسمت تکیه‌گاه یا پشتی روکش می پردازیم. در ادامه کار مانند مرحله اول از صندلی جلویی شروع می‌کنید.در این مرحله باید روکش را تا نصف برمی‌گردانید و روی قسمت پشتی صندلی می‌کشید.این کار را مانند مرحله قبل باید به نحوی انجام دهید که همه‌ی دوخت‌ها روی هم قرار بگیرند. در این مرحله باید از میان فاصله بین قسمت تکیه‌گاه یا پشتی و قسمت نشیمنگاه صندلی کش‌ها را به زیر صندلی جلویی ماشین بفرستید. سپس باید کش‌ها را زیر صندلی و در واقع زیر فنر‌ها گره محکم بزنید

نحوه نصب روکش صندلی عقب ماشین

نحوه نصب روکش صندلی عقب ماشین

تا الان نحوه بستن روکش صندلی پراید برای صندلی جلو را بررسی کردیم. اکنون لازم است مراحلی برای نصب روکش صندلی عقب ماشین انجام دهیم. مانند مراحل قبل از قسمت کف روکش صندلی یا نشیمنگاه صندلی پشت شروع می‌کنید. بیشتر روکش‌های صندلی پشت به گونه‌ای طراحی می‌شوند که به صورت دو تکه باشند.در این مرحله نیاز است که قسمت کفی عقب ماشین از بدنه جدا شده و در محلی دیگر قرار بگیرد. بعد از انتقال کفی به محل دیگر باید روکش صندلی را در قسمت کف صندلی قرار دهید و مانند مراحل قبلی آموزش نصب روکش صندلی عمل کنید.باید کش‌ها دو به دو گره بزنید و کش قیطانی را محکم گره بزنید.اگر روکش صندلی شما به صورت دو تکه بود باید برای قسمت بعدی هم مانند این مرحله این کار را تکرار کنید.

در مرحله بعد تکیه گاه صندلی عقب است و باید به این نکته توجه داشته باشید که قسمت تکیه‌گاه صندلی یا پشتی صندلی از بدنه ماشین جدا نمی‌شود به همین دلیل این مرحله در داخل ماشین انجام می‌شود.برای انجام این مرحله باید روکش را از قسمت تکیه‌گاه وارد خود صندلی کنید.حتما باید دوخت‌ها بر هم منطبق باشند.کش‌های تکیه‌گاه روکش را باید به هم محکم گره بزنید تا روکش صندلی شل نباشد.

ویژگی های بهترین روکش صندلی پراید

  • مقاومت روکش صندلی در برابر ساییدگی.
  • رنگ پارچه مناسب، این رنگ باید سبب خستگی چشم نشود.
  • عدم تغییر رنگ روکش در برابر تابش نور خورشید
  • تعریق کمتر
  • قابلیت نظافت و شستشو راحت تر

نکته پایانی نحوه بستن روکش صندلی پراید

نکته پایانی نحوه بستن روکش صندلی پراید

در مرحله آخر نحوه بستن روکش صندلی پراید، باید زیر سری‌های صندلی‌های ماشین را روکش کنید. دقت کنید که زیر سری های خودرو در صندلی‌های جلویی و عقب ماشین وجود دارند.با کاور کردن صندلی‌های جلویی و پشتی ماشین لازم است که این جزئیات را هم کاور کنید. روکش کردن این قسمت به راحتی انجام می شود.

کلام آخر

در این مقاله نحوه بستن روکش صندلی پراید را آموزش دادیم و تمام نکات و مواردی که در هنگام نصب روکش صندلی پراید باید به آن توجه کنید را عنوان کردیم. با رعایت این موارد و نکات به راحتی می توانید روکش صندلی ماشین خود را نصب کنید. برای خرید انواع تجهیزات جانبی و روکش های صندلی در جنس های مختلف به سایت تهلوکس مراجعه کنید.

سبد شما
  • سبد خرید خالی است.
×

هر کالایی برای ماشینت میاد با خبرشو

به کمک نیاز دارید؟
0