logo3

021-66748557

فروشنده شوید

دسته بندی ها

نکات طلایی پیش از خرید کفپوش خودرو

نکات طلایی پیش از خرید کفپوش خودرو

فهرست مطالب

نکات طلایی پیش از خرید کفپوش خودرو

نکات طلایی پیش از خرید کفپوش خودرو

کفپوش خودرو، یکی از لوازم مازاد خودرو است که مانند یک فرش در خودروی شما عمل کرده و باعث آن شکیل شدن خودرو، جلوگیری از آسیب رسیدن به پوشش کف خودرو و آسان کردن کار نظافت خودرو می شود.

کفپوش خودرو انواع مختلفی، چه از لحاظ جنس و چه از لحاظ طراحی دارد که درمقاله

نکات طلایی پیش از خرید کفپوش خودرو ،سعی داریم تا شما را با مهم ترین نکات خرید کفپوش خودرو آشنا کنیم

انواع کفپوش های خودرو

کفپوش ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  1. کفپوش‌های  یک تکه
  2. کفپوش‌های چند تکه

نصب کفپوش های خودرو

کفپوش های یک تکه معمولا از جنس پلاستیک می باشند و برای نصب آن نیاز به بازکردن تمام صندلی ها و کنسول زیر آرنجی دارید. کفپوش بر روی موکت فابریک خودرو قرار می گیرد و دیگر نگران کثیف شدن موکت، از دست دادن پرز، خیس شدن و… نخواهید بود.

البته در سال های اخیر در برخی از خودرو های داخلی به صورت فابریک از این نوع کفپوش استفاده می شود و نیازی به نصب مجدد این کفپوش ها وجود ندارد.

اما کفپوش های چند تکه، معمولا برای برای خودرو های 4 درب به صورت 3 تا 5 تکه تولید می شوند و دو تکه برای صندلی های جلو و 1 یا 3 تکه برای صندلی های عقب مورد استفاده قرار می گیرد. این کفپوش ها در انواع تخت یا لبه دار به تولید می رسد که هر کدام کاربردی متفاوت دارند.

 

کفپوش سه بعدی خودرو

کفپوش سه بعدی خودرو با استفاده از تکنولوژی های ساخت و توانایی اسکن لیزری دقیق کف خودرو پا به عرصه گذاشته است وبه طور کامل و قالبی کل کف خودرو را پوشش داده و  از نفوذ خاک و مایعات و کثیفی های مختلف به کف خودرو جلوگیری می کند. شیارهای طراحی شده در کف کفپوش، باعث افزایش اصطکاک بین مایعات ریخته شده در کف و کفپوش شده و حرکت سیالات در هنگام رانندگی را به حداقل می رساند. مایعات ریخته شده، با استفاده از این شیارها به قسمت انتهای مخزن سوق داده می شود و از کثیف شدن موکت جلوگیری میکند. این کفپوش ها، ظاهری شیک و جذاب به خودرو می دهند و علاوه بر راحتی در شست و شو، ماشین را بسیار شیک و جذاب نشان می دهد..

یکی دیگر از ویژگی های اساسی این کفپوش ها که عیب بزرگ کف‌پوش های سنتی را پوشش داده است، عدم سر خوردن این کفپوش در کف خودرو است و به علت قالبی بودن در کف خوردو هیچ گونه حرکتی نخواهد داشت. این کفپوش ها به دلیل استفاده از مواد مقاوم در ساخت در تابستان تغییر شکل نداده و در زمستان حالت شکنندگی نخواهد داشت.

 

پارامترهای مهم در انتخاب کفپوش مناسب

در انتخاب کفپوش‌‌ پارامترهایی مانند جنس و نوع طراحی اهمیت زیادی دارد؛ چراکه دائما با پای سرنشینان خودرو در تماس بوده و ممکن است دچار فرسایش زودهنگام شود. جنس به‌کاررفته در کفپوش‌ها باید ساختاری پلاستیکی یا چرمی داشته باشد تا در کنار انعطاف بسیار بالا، از مقاومت زیادی در برابر ساییدگی و خوردگی برخوردار شود. کفپوش‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلف 3 و 5 تکه تولید می‌شود که در قسمت جلویی خودرو و سه تکه‌ی آن در قسمت عقب قرار می‌گیرند. طراحی این کفپوش ها به شکلی است که مانع سر خوردن کفپوش می شوند و ظاهری شیک به ماشین شما می دهند.

مشخصات یک کفپوش سه بعدی خوب

  • استحکام بالا و مقاوم در برابر شکستگی و تغییر فرم
  • مقاوم در برابر لغزش
  • استفاده از مواد اولیه باکیفیت
  • دارای قابلیت شستشو و نظافت
  • دارای لبه بلند برای جلوگیری از پخش شدن گرد و خاک
  • داشتن شیارهای هدایت مایعات
  • ظاهر زیبا

در پایان باید گفت که کفپوش های سه بعدی به علت استفاده از تکنولوژی روز دنیا و توجه به اصول طراحی و ارگونومی ماشین، باعث سهولت در نظافت خودرو و ظاهر جذاب خودرو و همچنین دوام بالای این محصولات شده اند.


برای دیدن مقاله های عمومی و مقاله های تخصصی به بخش مجله اینترنتی تهلوکس مراجعه کنید

 

*مجله اینترنتی تهلوکس.تهلوکس، یک انتخاب خاص*

 

سبد شما
  • سبد خرید خالی است.
×

هر کالایی برای ماشینت میاد با خبرشو

به کمک نیاز دارید؟
0