logo3

021-66748557

فروشنده شوید

دسته بندی ها

پرفروش ترین کنسول های زیر آرنجی انواع خودرو در بازار

کنسول پژو پارس پژو405

فهرست مطالب

کنسول زیر آرنجی یا کنسول وسط خودرو یکی از پر طرفدار ترین لوازم جانبی خودرو محسوب می گردد. در این نوشته علاوه بر عنوان کردن مطالبی مفید در زمینه ی خرید یک کنسول خوب، تجربیات چند ساله ی مربوط به فروش کنسول زیر آرنجی که حاصل عرضه ی انواع و اقسام مختلفی از این محصول توسط تهلوکس، فروشگاه لوازم جانبی خودرو بوده است را نیز در اختیار شما قرار خواهیم داد.

پرفروش ترین کنسول های خودرو

اگر بخواهیم طبق آمار و ارقام این موضوع را بررسی کنیم باید بگوییم کنسول های کارخانه ای که دارای جای لیوان و فضای داخلی بزرگ هستند، از پر فروش ترین ها به حساب می آیند. دیگر مشخصه های کنسول های پر فروش وجود رویه ی نرم بر روی آن ها می باشد. کنسول محل قرار گیری آرنج است. پس رویه ی نرم یک مزیت برای کنسول محسوب می گردد. از طرف دیگر ملاک و معیار، ابعاد کنسول نیز می باشد. کنسول های بسیار بلند، بسیار کوتاه، بسیار باریک و بیش از حد عریض معمولا طرفداران خاصی ندارند. باید عنوان کرد که ممکن است یک کنسول به اسم کنسول پژو پارس در بازار عرضه گردد ولی برای پژو پارس های داشبورد جدید که دارای کنسول فابریک بلند تری نسبت به پژو پارس های داشبورد قدیم هستند مناسب نباشد. پس اگر قصد خرید کنسول چه به صورت خرید سنتی و چه به صورت اینترنتی را دارید، حتما ابعاد را در انتخاب خود ملاک قرار دهید. فروشگاه های اینترنتی نیز باید ابعاد دقیق را در توضیحات محصول درج نمایند.

توجه: کنسول های غیر استاندارد و متفرقه باعث ایجاد صدای اضافی در خودرو می شوند.

بهترین جنس و نوع کنسول زیر آرنجی برای انواع خودرو

کنسول زیر آرنجی که در بازار به اختصار آن را کنسول یا کنسول وسط نیز می نامند معمولا به دو صورت ساخته و تولید می شود. کنسول های پایه فابریک و کنسول های پایه دار یا بنزی. با توجه به نوع خودرو می توانید یکی از این دو مدل را انتخاب کنید. اما این اتفاق در صورتی می تواند شکل بگیرد که برای خودروی شما هر دو نوع موجود باشد. مثلا برای خودروی پژو پارس این دو مدل موجود است و انتخاب آن توسط خریدار شکل می گیرد.

کنسول های پایه ثابت برای نصب نیاز به سوراخکاری ندارند

کنسول پژو پارس پژو405نمونه ای از کنسول با پایه ی ثابت، محکم، دارای چهار جای لیوان و فضای داخلی بزرگ (مدل بنزی)

طریقه ی نصب کنسول ها

کنسول های زیر آرنجی پایه ثابت را بدون نیاز به سوراخ کاری می توانید نصب کنید. این در حالیست که کنسول های پایه فابریک را به دو روش می توانید نصب کنید. روش اول به این صورت است که پایه ها بعد از نصب زیر کنسول به اطراف کنسول اصلی خودرو پیچ می شوند. روش دوم برای برخی از کنسول های پایه فابریک قرار گرفتن پایه ها (پایه های قالبی) در زیر سیگاری انتهای کنسول می باشد (بیشتر در محصولات سایپا مانند کنسول تیبا و کنسول پراید به این صورت است).

کنسول پژو پارس پژو405نمونه نصب شده ی کنسول پژویی پایه ثابت (بنزی)محل قرارگیری پایه ها

لازم به ذکر است که کنسول های پایه ثابت بعد از نصب هیچگونه حرکت یا به اصطلاح لق بودنی را نداشته و به صورت فیکس و ثابت در جای خود می مانند. به راحتی می توانید دست خود را روی کنسول قرار دهید و از کنسول استفاده کنید.

داشتن جای لیوان در کنسول ها یکی از مزیت های کنسول به حساب می آید

نمونه تصاویر کنسول های پایه فابریک

کنسول 206 تیپ 5

کنسول های پایه ثابت و یا پایه فابریک هیچگونه مزاحمتی برای ترمز دستی و تعویض دنده ایجاد نمی کنند (در صورت استاندارد بودن)

 

دلایل شکستن کنسول ها

از مهمترین دلایل شکستن کنسول ها می توان به فشار بیش از حد بر روی آن ها اشاره کرد. وزن دست و تا حدودی وزن بدن برای کنسول فشار زیاد محسوب نمی گردد. بیشترین فشار بر روی کنسول زمانی حاصل می شود که سرنشین تمام وزن خود را روی کنسول به منظور جابجا شدن روی صندلی و یا هنگام سوار شدن در خودرو اعمال می کند.

سوراخ کاری کنسول فابریک برای نصب پایه های کنسول

این سوراخ کاری که برای نصب پایه توسط پیچ صورت می گیرد، اغلب توسط خود پیچ موجود در بسته بندی انجام می شود و نیازی به استفاده از ابزار های خاص سوراخ کاری مانند دریل نیست. پیچ های موجود در بسته بندی غالبا سر مته ای می باشند که خود آن ها عمل سوراخکاری را نیز انجام می دهند. با این حساب نصب کنسول توسط خریدار به راحتی قابل انجام است.

تهلوکس / https://tehlux.com

 

سبد شما
  • سبد خرید خالی است.
×

هر کالایی برای ماشینت میاد با خبرشو

به کمک نیاز دارید؟
0