logo3

021-66748557

فروشنده شوید

دسته بندی ها

چگونه داخل ماشین را براق کنیم؟

فهرست مطالب

برای برق انداختن داخل ماشین خود همیشه لزومی ندارد که به کارواش بروید و هزینه های زیادی بابت این کار پرداخت کنید. در این مقاله قصد داریم تا چند ترفند کاربردی برای برق انداختن داخل خودروتان را به شما آموزش دهیم. با انجام این ترفند ها می توانید در هزینه کارواش صرفه جویی کنید و ماشینی تمیز هم داشته باشید. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

مراحل شستشو بیرونی خودرو

قبل از این که سراغ برق انداختن داخل ماشین برویم، در ابتدا بیرون آن را تمیز می کنیم. در ادامه مراحل و ترفند های لازم برای شستشو ماشینتان را بررسی می کنیم:

مراحل شستشو بیرونی خودرو

قبل از شستشو آب بریزید

اولین نکته ای که باید رعایت شود این است که اگر در ابتدا کار با آب و کف شروع به شستن ماشین خود کرده اید با این کار تنها می توانید گرد و خاک های نشسته بر روی خودرو خود را از بین ببرید. در ابتدا بهتر است که با شستشو یک آب تمیز شروع کنید.

استفاده از صابون مناسب

دومین نکته ای که در شستشو ماشین خود باید توجه کنید، استفاده از صابون مناسب است. خیلی از افراد از مایع ظرفشویی برای شستشو خودرو خود استفاده می کنند که این کار اصلا درست نیست به این دلیل که مواد شوینده موجود در مایع ظرفشویی بسیار سخت و قوی هستند می توانند باعث از بین رفتن روغن های مهم از رنگ ماشین شما شوند.

استفاده از اسفنج ممنوع

در شستشو از یک دستکش میکروفیبری استفاده کنید زیرا که اسفنج ها در پرز های بزرگ خود، خاک و کثیفی را جذب می کنند ؛ شما می توانید آن را بیرون بکشید، اما خاک ریزه ها باقی می مانند.

استفاده از دو سطل

یک سطل مخصوص آب و صابون و سطل دیگر هم برای آب شستشو باشد. در واقع دقت داشته باشید که بعد از هر پاک کردن، دستکش میکروفیبری کثیف خود را در سطل آب شستشو داده و شن ریزه های آن را جداکنید .سپس آن را در آب صابون بشویید، تاجایی که کاملا تمیز شود قبل از اینکه به طرف دیگر ماشین حرکت کنید.

استفاده از لنگ ممنوع

برای خشک کردن و پاک کردن از یک دستکش میکروفیبری استفاده کنید. در واقع لنگ ها آب بر روی خودرو را خشک می کنند اما ذرات ریز شن و ماسه که باقی مانده است را نمی توانند جذب کنند و به خورد رنگ ماشین می رود.

استفاده از لنگ ممنوع

برق انداختن داخل ماشین

برق انداختن داخل ماشین

اکنون قصد داریم ترفند و نکات لازم برای برق انداختن داخل ماشین را عنوان کنیم:

استفاده از بخارشوی

برای قسمت های داخلی خودرو به مانند صندلی و سقف می توانید به راحتی از بخارشوی استفاده کنید. البته قبل از استفاده باید داخل خودرو را با استفاده از جاروبرقی تمیز کنید.

استفاده از شامپو فرش

برای تمیز کردن سقف خودرو خود می توانید از شامپو فرش استفاده کنید. مقداری شامپو فرش را با آب مخلوط کرده و روی سقف ماشین اسپری کنید. کمی صبر کنید و بعد با استفاده از یک دستمال میکروفایبر یا اسفنج نرم روی سقف بکشید تا آلودگی ها و کثیفی ها از بین بروند.

استفاده از جوش شیرین

یکی از ترفند های جالب برای برق انداختن داخل ماشین، استفاده از جوش شیرین برای صندلی ها می باشد. بعد از این که جاروبرقی کشیدید و به خوبی صندلی ها تمیز شد لازم است تا مقداری جوش شیرین را با کمی آّب گرم مخلوط کرده و روی صندلی ها اسپری کنید توجه داشته باشید که زیاد از حد صندلی ها را خیس نکنید تا بعدا برای خشک شدن آن ها با مشکل مواجه نشوید. پس از اسپری کردن حدود بیست دقیقه تا نیم ساعت صبر کنید و سپس به وسیله ی یک دستمال حوله ای یا دستمال میکروفایبر که قابلیت جذب آب را داشته باشد آن را پاک کنید.

استفاده از شوینده ها

برای تمیز کردن صندلی ها می توانید از شوینده و مایع ظرفشویی هم استفاده کنید. لازم است که بدانید استفاده از شامپو فرش یا پودر ماشین لباسشویی برای انجام این کار راه به نسبت مایع ظرفشویی و … انتخاب مناسب تری است. مقداری شامپو فرش را با آب مخلوط کرده و از کف حاصل از آن برای تمیز کردن صندلی استفاده کنید.

یا می توانید مواد شوینده را داخل آب بریزید و کمی مخلوط کنید سپس با دستمال آن را روی صندلی بکشید ممکن است باعث خیس شدن بیش از حد صندلی شود و شما را به دردسر بیاندازد بنابراین توجه داشته باشید که برای این کار حتما از کف به وجود آمده از مواد شوینده استفاده کنید. انجام هر دو کار باعث به برق انداختن داخل ماشین شما می شود.

نکات تمیز کردن لکه ها داخل خودرو

نکات تمیز کردن لکه ها داخل خودرو

  • برای صندلی‌ها با روکش چرمی، یک تمیز کننده لکه چرم تهیه کنید و ۳۰ ثانیه صبر کرده و سپس آن را با یک دستمال مناسب پاک کنید.
  • با استفاده از پاک کننده جوهر می توانید لکه‌های جوهر روی قطعات را تمیز کنید. تنها کافی است محلول  را روی لکه اسپری کرده و سپس با یک دستمال مناسب آن را تمیز نمایید.
  • لکه‌های چربی و روغن، مانند لکه گریس، رژ لب، مواد غذایی و موارد مشابه را با محلول آب و تینر از بین ببرید. مقدار مساوی آب و تینر را با هم ترکیب کنید و با یک پارچه نازک یا پنبه روی لکه بکشید. یک شب بگذارید بماند و سپس با دستمال مرطوب آن را تمیز کنید.
  • اگرداخل ماشین لکه قهوه ایجاد شد، ابتدا روی آن را با یک دستمال خشک پاک کنید، سپس مقداری شیشه پاک کن روی آن اسپری کرده و پنج دقیقه صبر کنید، در انتها با یک دستمال مرطوب لکه را از بین ببرید.
  • لکه‌های نوشیدنی، لکه‌های زرد و قهوه‌ای و لکه‌های استفراغ را با کمک محلول آب گرم و مایع ظرف شویی و یک دستمال تمیز کنید. سپس مقداری جوش شیرین به محلول اضافه کنید و با یک حوله نرم مرطوب لکه را از بین ببرید. جوش شیرین به از بین بردن بوی بد لکه‌ها نیز کمک می‌کند.
  • برای پاک کردن لکه خون، کافی است یک پارچه تمیز را در آب سرد فرو کنید و روی لکه بکشید. برای از بین رفتن کامل لکه همین کار را چند بار تکرار کنید.

پاک کردن کنسول و داشبورد

پاک کردن کنسول و داشبورد

برای انجام این کار تنها کافی است که از دستمال های مخصوص استفاده شود. در واقع دستمال های مخصوص برای تمیز کردن کنسول و داشبورد از جیر هستند و بدون نیاز به مواد شوینده این کار را برای شما انجام می دهند. برای استفاده لازم است که آن را با آب خیس کنید و برای نظافت و چربی زدایی داشبورد، کنسول ها و لوازم چرمی، پلاستیکی و فلزی داخل خودرو استفاده کنید.

کلام آخر

در این مقاله ترفند های برق انداختن داخل ماشین را بررسی کردیم و حتی به شما آموزش دادیم که چگونه خودرو خود را بشویید. در واقع با رعایت این موارد و نکات می توانید یک خودرو تمیز داشته باشید که همیشه می درخشد. برای خرید انواع تجهیزات جانبی و لوازم مخصوص خودرو به سایت تهلوکس مراجعه کنید.

هدلایت h4

هدلایت پایه h4 یعنی چه؟ هدلایت h4 یکی از چند انواع پایه هدلایت است. این نوع هدلایت که به هدلایت های دو کنتاکت هم معروف

ادامه مطلب »

هدلایت h1

هدلایت h1 چیست؟ دیگر پایه های هدلایت کدام است؟ هدلایت h1 یک نوع پایه از انواع پایه های هدلایت است. در این مقاله میخواهیم در

ادامه مطلب »
سبد شما
  • سبد خرید خالی است.

هر کالایی برای ماشینت میاد با خبرشو

به کمک نیاز دارید؟
0