logo3

021-66748557

فروشنده شوید

دسته بندی ها

چگونه روکش صندلی ماشین را در بیاوریم؟

فهرست مطالب

روکش صندلی ماشین جز یکی از لوازم جانبی خودرو است که اهمیت زیادی دارد. اکثر افرادی که صاحب ماشین هستند، تمایل دارند تا از روکش صندلی خودرو استفاده کنند تا از این طریق از آسیب دیدن، پارگی و سایش صندلی فابریک ماشین جلوگیری کنند. یکی از مهم ترین موضوعات روکش صندلی خودرو باز کردن آن می باشد. باید به شیوه و روشی انجام شود که نه روکش نه صندلی خودرو آسیب نبیند. در این مقاله همراه ما باشید تا به شما آموزش دهیم که چگونه روکش صندلی خود را دربیاورید و تعویض کنید.

معرفی روکش صندلی ماشین

قبل از این درباره باز کردن روکش صندلی ماشین صحبت کنیم بهتر است که تعریفی از روکش خودرو داشته باشیم. روکش صندلی یکی از تزئینات داخلی ماشین محسوب می شود و با توجه به رنگ ماشین خریداری می شود و باعث راحتی سرنشینان خودرو و زیبایی و سلامتی بیشتر خودرو می شود. یکی از نکات جالبی که در استفاده از روکش صندلی خودرو وجود دارد این است که باعث می شود بر دمای خودرو هم تاثیر بگذارد. استفاده از روکش خودرو علاوه بر زیبایی که به خودرو می دهد باعث محافظت از صندلی های خودرو هم می شود .

معرفی روکش صندلی ماشین

انواع روکش صندلی ماشین

روکش صندلی فابریک

این نوع روکش توسط سازنده خودرو تولید و ساخته می شود و همه دارای یک رنگ و شکل می باشد. این روکش ها بر روی صندلی خودرو دوخته می شود و قابلیت جدا شدن  و شستشو را ندارد . در واقع این نوع روکش ها طبق طراحی و مهندسی منحصر به فردی دوخته می شود و مورد علاقه بیشتر مردم می باشد همچنین نام دیگر این نوع روکش ها، تودوزی است.

روکش صندلی متفرقه

این نوع از روکش صندلی ماشین توسط خودرو سازنده تولید نمی شود. به طور معمول توسط خریدار خودرو در بازار خریداری می شود. شرکت های تولید زیادی در این زمینه هستند و روکش های صندلی با جنس های مختلفی همچون : پارچه معمولی، مخمل، چرم طبیعی و چرم مصنوعی تولید و روانه بازار می کنند. تهلوکس یکی از شرکت های برتر در زمینه فروش روکش های صندلی و لوازم جانبی خودرو می باشد که انواع روکش با کیفیت برای انواع مدل خودرو را وارد بازار می کند.

انواع روکش صندلی ماشین

بهترین نوع روکش صندلی خودرو باید چه ویژگی های داشته باشد؟

  • پارچه یا چرم روکش صندلی باید در برابر ساییدگی، خراشیدگی و رنگ پذیری مقاوم باشد.
  • جنس روکش صندلی باید به گونه‌ای باشد که حداقل تعریق را داشته باشد.
  • انتخاب رنگ روکش صندلی متناسب با رنگ سایر بخش‌های ماشین
  • روکش صندلی خودرو باید به گونه‌ای باشد که قابلیت شستشوی آسان داشته و همچنین در مقابل شستشو مقاوم باشد.

مزیت های استفاده از روکش خودرو

در واقع اکثر خودرو ها دارای صندلی با پوشش و دوخت های ظریف هستندو خیلی از صاحبان خودرو ترجیج می دهند که از روکش استفاده کنند. به این دلیل که روکش صندلی ماشین از کهنه شدن و آسیب دیدن پوشش اصلی صندلی خودرو جلوگیری می کند. یکی دیگر از مزیت های استفاده از روکش صندلی ماشین، جلوگیری از کثیف شدن پوشش اصلی صندلی ماشین می باشد. جالب است که بدانید استفاده از روکش علاوه بر جلوگیری از پوشش اصلی صندلی ماشین شما، ظاهر و جلوه زیبایی هم به ماشین شما می دهد و تا حدی است که می توانید با استفاده از روکش خودرو برای ماشین های کارکرده فضای درونی خودرو را تازه و زیبا کنید.

مزیت های استفاده از روکش خودرو

باز کردن روکش صندلی ماشین

برای باز کردن روکش صندلی ماشین خود در ابتدا باید از صندلی جلو شروع کنید و مراحل زیر را انجام دهید:

برای باز کردن صندلی جلو خودرو خود می توانید از دو روش این کار رو انجام دهید:

در روش اول  شما می توانید کش ها را ببرید و پار کنید. که در این روش ابتدا قاب ها و فلاپ  هایی که امکان باز شدن آن ها وجود دارد را باز می کنیم و سپس کش ها و نخ های روکش را باز می کنیم. در این روش حتما دقت داشته باشید که ابتدا کش ها و نخ ها را جدا کنید و سپس به در آوردن از زیر قاب ها اقدام کنید .

سپس برای نصب دوباره هم ابتدا کش ها و نخ های بریده شده را ابتدا ترمیم و بازسازی کنید و سپس آن را نصب کنید.

در روش دوم شما می توانید نخ و کش ها را باز کنید. این روش کمی حوصله می خواهد و زمان بیشتری در مقایسه با روش دوم می برد.

باز کردن روکش صندلی عقب خودرو

در باز کردن روکش صندلی عقب لازم است تا صندلی خودرو باز شود. لازم است که بدانید هر خودرو روشی برای باز کردن صندلی عقب دارد ولی معمولا به یک شکل باز می شوند . به طور معمول صندلی قسمت نشیمنگاه عقب پیچ ندارد و قبل از تکیه گاه باید باز شود. به طور مثال صندلی ماشین های مانند: 206 ، تیبا 2 و پراید 111 با روشی خاصی باز می شوند و تیبا 1 و ریو و برخی دیگر با پیچ به بدنه اتاق نصب شده است . بعد از بیرون آوردن صندلی های عقب به راحتی می توانید روکش صندلی ماشین را باز کنید.

کلام آخر

در این مقاله آموزش کامل باز کردن روکش صندلی ماشین را مورد بررسی قرار دادیم. همچنین درباره روکش صندلی ماشین و انواع آن هم صحبت کردیم اگر قصد خرید روکش صندلی خودرو دارید و نمی دانید چه نوع روکشی خریداری کنید به مطلب راهنمای خرید روکش صندلی خودرو مراجعه کنید. تهلوکس یکی از سایت های فروش آنلاین در زمینه تجهیزات و لوازم جانبی خودرو می باشد. برای خرید و مشاهده انواع روکش صندلی خودرو به تهلوکس مراجعه کنید.

سبد شما
  • سبد خرید خالی است.

هر کالایی برای ماشینت میاد با خبرشو

به کمک نیاز دارید؟
0