logo3

021-66748557

فروشنده شوید

دسته بندی ها

کاور کمربند ایمنی و دلیل استفاده از آن

فهرست مطالب

قطعاً بارها این تجریه را داشته اید که در هنگام شتاب گرفتن خودرو ، به سمت عقب کشیده شوید و اصطلاحاً به صندلی خودرو بچسبید و یا در حالت عکس ، هنگام ترمز ، به سمت جلو پرتاب شوید. این مسئله می تواند در هنگام ترمز های شدید و برخورد و تصادفات حادثه بیافریند. استفاده از کمربند ایمنی می تواند در این شرایط ضامن سلامتی شما باشد. اما در شرایط ترمز شدید و برخورد ها و تصادفات سنگین ، کمربند ایمنی همانطور که می تواند شما را از خطرات پرتاب شدن به بیرون از خودرو و مرگ نجات دهد ، می تواند آسیب هایی را به شما به شما وارد کند. این حرف به این معنا نیست که از کمربند ایمنی استفاده نکنید ، مقصود این است که برای دفع همین آسیب های جزئی نیز می توانید از تجهیزاتی نظیر کاور کمربند ایمنی استفاده کنید.

زمانی که کمربند ایمنی را می بندید ، این کمربند از سه نقطه به خودرو متصل است و تسمه کمربند روی بدن شما ، حالت V شکل دارد. این نوع از کمربند ها به کمربند های ایمنی سه نقطه ای معروف هستند. در صورتی که تنظیمات صندلی و کمربند ایمنی به درستی انجام نشده باشد ، همین کمربند ایمنی می تواند باعث وارد شدن آسیب های جدی به سرنشین خودرو شوند. اما کمربند ایمنی باید در چه حالتی تنظیم و بسته شود؟ کمربند خودرو باید به گونه ای بسته شده باشد که تسمه بالایی روی کتف و به دور از گردن باشد. زیرا نزدیک بودن تسمه کمربند به گردن سرنشین ، می تواند باعث آسیب های جدی به ناحیه گردن بشود. تسمه پائینی کمربند نیز باید بر ناحیه بالای لگن و پائین شکم قرار گیرد. در غیر این صورت ، فشار وارد شده به شکم می تواند باعث صدمه دیدن ناحیه شکم شود.

با رعایت تمامی اصول ایمنی ، باز هم ممکن است کمربند ایمنی در هنگام تصادفات شدید آسیب هایی را به سرنشینان اتومبیل وارد کند. البته در نظر داشته باشید که حفظ جان سرنشین در اولویت است و آسیب های جزئی ، قابل جبران هستند. اما تا حد امکان بهتر است خود را در برابر صدمات ایمن نمائیم. در هنگام ترمز شدید و یا وقوع تصادفات ، بدن سرنشین تمایل به پرتاب شدن به سمت جلو را دارد و کمربند ایمنی مانع چنین اتفاقی می شود. با فشاری که تسمه کمربند به شانه و کتف وارد می کند ، این ناحیه دچار کبودی می شود و ممکن است تا مدت ها محل قرارگیری تسمه کمربند روی کتف حس درد داشته باشد. برای جلوگیری از وقوع این مشکل ، می توان از کاور کمربند ایمنی استفاده کرد.

کاور کمربند ایمنی باید دارای یک سری از ویژگی ها باشد که کارایی لازم را داشته باشد. اول از همه ، یک کاور کمربند ایمنی باید از سطحی بیش تر از تسمه کمربند داشته باشد. این سطح بیشتر باعث می شود که فشار کمتری به کتف و شانه سرنشین وارد شود. کاور کمربند باید از نرمی قابل قبولی برخوردار باشد. این مسئله نیز فشار وارده را کاهش می دهد. با مراجعه به دسته بندی مربوط به کاور کمربند ایمنی ، می توانید انواع این محصول را مشاهده و ویژگی های مربوط به هر یک از محصولات را مطالعه نمائید تا با دید بازتر و بهتر بتوانید نسبت به خرید این دسته از محصولات اقدام نمائید.

سبد شما
  • سبد خرید خالی است.
×

هر کالایی برای ماشینت میاد با خبرشو

به کمک نیاز دارید؟
0