logo3

021-66748557

فروشنده شوید

دسته بندی ها

یک دور فرمان باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

فهرست مطالب

یکی از اجزای خودرو که در حین رانندگی بیشترین برخورد با دست راننده را دارد، فرمان است که با گذشت زمان بر اثر سایش مداوم دست به فرمان دچار سائیدگی و خرابی می شود. از این رو اکثر افراد در هنگام خرید خودرو ، اقدام به خرید دور فرمان می کنند. هماهنگ نمودن رنگ و شکل ظاهری فرمان و سایر اجزای داخلی خودرو نظیر روکش صندلی و سردنده چرم و گردگیر ها نیز از معیارهای برخی از دارندگان خودرو برای استفاده از دور فرمان است. اما یک دور فرمان مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

دور فرمان ها در انواع حلقه ای و دوختی تولید شده و در بازار موجود هستند. هر یک از این محصولات دارای تنوع از نظر جنس هستند؛ پارچه ای و طرح دار و یا چرم. اما کدام یک از این محصولات مناسب خودرو شما هستند؟ در ادامه این مقاله ویژگی های مربوط به هر یک از دور فرمان های موجود را به طور مختصر توضیح داده ایم.

همانطور که از اسم دور فرمان های حلقه ای مشخص است، محصولاتی هستند که شکل ظاهری آن ها به صورت یه حلقه بوده که در داخل آن یک حلقه لاستیکی محکم و قابل انعطاف قرار دارد که اندازه و فیت قربیلک فرمان طراحی و تولید می شود. رویه این دور فرمان ها اغلب از جنس پارچه و یا چرم هستند که به وسیله دوخته شدن روی حلقه لاستیکی ، روی دور فرمان فیکس می شود. دور فرمان های حلقه ای با رویه پارچه اغلب از استحکام کافی برخوردار نیستند، زیرا با توجه به استفاده دائم از فرمان در طول رانندگی ، عرق کردن دست در حین رانندگی ، در معرض آفتاب قرار گرفتن و جنس پارچه به کار رفته در آن ها زودتر از سایر دور فرمان ها دچار فرسودگی می شوند.

همان گونه که در بالا نیز اشاره شد، نوع دیگری از دور فرمان های حلقه ای موجود هستند که جنس رویه آن ها چرمی است. البته لازم به ذکر است که این دسته از محصولات با اسم چرم به فروش می رسند، اما این که فروشنده چقدر در کلام خود صادق است و جنس را به طور دقیق به مشتری معرفی کند هم نکته قابل توجهی است. کالا های ساخته شده از چرم طبیعی اصولاً گران قیمت هستند. در نتیجه اگر فروشنده ای کالایی را با قیمت پائین به شما معرفی کرد و ادعا کرد که از چرم طبیعی ساخته شده است، حتماً از خرید کردن از ایشان اکیداً خودداری نمائید. نوع دیگر چرم وجود دارد که به اسم چرم صنعتی معروف است. این نوع از چرم قیمتی کمتر از چرم طبیعی داشته و از استحکام مناسبی برخوردار است. نوع دیگری نیز وجود دارد که به اسم چرم فروخته می شود، اما تنها ظاهر آن چرمی است و با گذشت یک مدت زمان کوتاه لایه نازک شبه چرم از روی پارچه بلند شده و ماهیت جنس آن مشخص خواهد شد.

دور فرمان های دوختی هم نوعی دیگر از دور فرمان ها هستند که جنس آن ها از چرم بوده که به اندازه دور قربیلک فرمان تولید می شوند. برای نصب این نوع از دور فرمان ها، باید محصول را دور قربیلک فرمان قرار داده و دو لبه آن به وسیله نخ موجود در بسته بندی و دوخت های موجود روی محصول ، روی فرمان فیکس کنید. یکی از ویژگی های این نوع از دور فرمان ها این است که تأثیر آنچنانی روی قطر قربیلک فرمان ندارد. نکته دیگری که در مورد این نوع از دورفرمان ها وجود دارد ، این است که بر خلاف دور فرمان های حلقه ای به هیچ وجه امکان چرخیدن و جا به جا شدن روی فرمان وجود ندارد، اما ممکن است دور فرمان های حلقه ای بعد از گذشت یه مدت و قرار گرفتن در مجاورت نور خورشید و گرما حالت فیکس بودن خود را از دست بدهند.

با مراجعه به دسته بندی دور فرمان ها در سایت ما می توانید از انواع این محصولات در طرح ها و رنگ های مختلف دیدن فرمائید و ویژگی های بیان شده را مطالعه کنید تا بتوانید با اطلاعات بیشتر در انتخاب مناسب ترین دور فرمان اقدام نمائید.

سبد شما
  • سبد خرید خالی است.
×

هر کالایی برای ماشینت میاد با خبرشو

به کمک نیاز دارید؟
0