logo3

021-66748557

فروشنده شوید

دسته بندی ها

هدلایت از نظر پلیس جریمه دارد؟

فهرست مطالب

هدلایت از نظر پلیس جریمه دارد ؟

به صورت کلی اگر تغییراتی در بدنه و یا موتور خودرو انجام بدهید به شکلی که باعث ایجاد خطر و اتفاق ناگهانی شود و از نظر راهنمایی رانندگی تایید نشده باشد جریمه پلیس را به همراه دارد .

این امر حتی به چراغ ها / اندازه تایر ها / ارتفاع خودرو / نوع رینگ و . . . نیز شامل می شود ، یعنی پلیس می تواند در صورت غیر استاندارد بودن این موارد خودرو را جریمه کند .

هدلایت و زنون نیز یکی از این گزینه ها می باشند که جریمه پلیس را به همراه دارند ، چون این نوع چراغ ها به علت ایجاد نور شدید و زیاد باعث ایجاد برخی حوادث رانندگی می شوند .

چرا هدلایت جریمه دارد ؟

البته نصب هدلایت نیز تاثیر زیادی در جریمه پلیس دارد ، چون باید هدلایت ها به صورت کاملا اصولی نصب شوند و اگز اصولی نصب شوند از سوی پلیسی جریمه ای نخواهید داشت ، برای مثال فروشگاه تهلوکس توسط متخصصین مجرب خود نصب هدلایت را برای شما مشتریان عزیز به شکلی انجام می دهند که دیگر نگران جریمه یا موارد دیگری نباشید .

هدلایت هایی که به صورت فاریک روی خودرو از کارخانه نصب می شوند مشکلی ندارند و جریمه ندارند ، ولی اگر چراغ های فابریک خودرو را خودتان به هدلایت تغییر بدهید که غیر اصولی باشد ، به احتمال پنجاه درصد از سوی پلیس جریمه خواهید شد ، چرا ؟

چون در اولین مرحله شما باعث می شوید که چراغ های خودرو از حالت عادی خارج شود ، و دومین حالت این است که هدلایت ها به دلیل داشتن نور بسیار قوی و بالا باعث ایجاد حوادث رانندگی در جاده ها می شوند و باعث می شوند که حواس راننده از جاده به دلیل نور شدید پرت شده و حادثه رخ دهد و برخی موارد دیگر .

چرا هدلایت جریمه دارد

نتیجه کلی

به صورت کلی اگر تغییری در چراغ های خودرو اعمال کنید که خطری نداشته باشد و مغایر با قوانین راهنمایی رانندگی نباشد جریمه ای از سوی پلیس نخواد داشت ، مثلا شما می توانید قاب چراغ های خودرو خود را به طرح اسپرت تغییر دهید و یا در بهترین صورت به خوردو خود چراغ مه شکن نصب کنید و ایمنی بیشتری در شرایط مختلف اب و هوایی داشته باشید یا می توانید چراغ های دیلایت برای خوردو خود نصب کنید ، این ها مواردی بودند که از نظر پلیس و قوانین مشکلی ندارند و شما با خیال راحت و اسوده می توانید این کار ها را انجام دهید .

نکته :

استفاده از نورافکن یا چراغ دارای نور خیره کننده ، چراغهای الوان ، اضافی و داشتن نور سفید درعقب و نور قرمز در جلو وسیله نقلیه اشاره داشته است . نورهای خیره کننده یا همان GLARING  را می توان انواع زنون های نصب شده بر روی چراغ کاسه ای و همچنین انواع هدلایت های غیر استاندارد ۴ و ۳ و ۲ طرفه که منجر به از بین رفتن کامل الگوی استاندارد نوردهی می شوند دانست . یکی از مواردی که قطعا منجر به جریمه خواهد شد نیز کیت های فلشرزن می باشد که اخیرا بسیاری بر روی خودرو خود نصب می کنند .

راهنمای خرید از تهلوکس

شما می توانید انوع مدل های چراغ های هالوژن / زنون / هدلایت و دیلایت را از فروشگاه تهلوکس سفارش دهید و با قیمتی باور نکردنی و کیفیتی عالی جلوی درب منزل خود دریافت کنید .

در صورت داشتن سوال و درخواست مشاوره درباره خرید خود می توانید با شماره های پشتیبانی تماس بگیرید و مشکل و سوال خود را با متخصصین ما در میان بگذارید .

شماره های پشتیبانی و برقراری ارتباط با تهلوکس ( 57 85 74 66 – 021 / 66 73 42 78 – 021 / 58 43 73 66 – 021 ) .

سبد شما
  • سبد خرید خالی است.
×

هر کالایی برای ماشینت میاد با خبرشو

به کمک نیاز دارید؟
0